Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Aktuality

Aktuality


 

 

Hledáme brigádníky na léto

Domov Ždírec, p. o., Ždírec 43, 588 13 Polná

              PŘIJME

na brigádu pracovnici na úklid

-nabízíme 120kč/hod- dohoda o provedení práce

-termíny:  24. 6. - 2. 7. 2021, 8. 7. – 30. 7. 2021, 16. 8. – 20. 8. 2021, dle domluvy možné i další termíny v průběhu roku

.-zájemci prosím volejte na tel.: 734 238 384 (p. Hejsek), nebo pište na e-mail: hejsek.m@domovzdirec.czOslava Dne matek

Na druhou květnovou neděli připadá Den matek. Letos oslavíme tento svátek 9. května.

Je to den, kdy se vzdává pocta všem maminkám.

Děti ze ždírecké mateřské školy pro naše uživatelky - maminky, vyrobily krásné kytičky z papírů. Moc dětem děkujeme, že na naše uživatelky nezapomněly. Rádi kytičky předáme.

obrázek.jpgČarodějnice v Domově Ždírec

Současná epidemiologická situace nedovoluje pořádat velké společenské akce. V Domově Ždírec jsme tedy letos, stejně jako v loňském roce, nemohli pro uživatele uspořádat tradiční pálení čarodějnic. Protože jsme však nechtěli uživatele o tento lidový zvyk zcela připravit, navštívily aktivizační pracovnice v čarodějnických kostýmech 30. dubna uživatele na jejich pokojích či společenských místnostech, aby jim alespoň takto připomněly, že je před námi Filipojakubská noc, tedy "noc čarodějnic".

IMG-20210501-WA0003 (2).jpgZapojení se do projektu " Laskavý dopis"

Ručně psané dopisy v dnešní době sociálních sítí a mobilních telefonů jsou něčím výjimečným, ojedinělým. Nyní však ručně psané dopisy díky projektu "Laskavý dopis" zažívají svoji renesanci. Projekt "Laskavý dopis" je iniciativou neziskové organizace Lepší senior. Tato organizace se snaží v rámci tohoto projektu přimět veřejnost, aby myslela na seniory v domovech pro seniory, na které dopadá tíha nynější situace a kteří mají vzhledem ke stávajícím opatřením a zdravotním rizikům ztížený kontakt se svými rodinami, příbuznými. "Laskavé dopisy" by měly být něčím, co v této nelehké době seniory potěší, rozptýlí, obohatí a povzbudí. 

Domov Ždírec je jedním z domovů pro seniory, který se do projektu "Laskavý dopis" zapojil. Do Domova Ždírec tak putují dopisy od různých pisatelů z různých koutů České republiky. Mezi pisateli jsou kolektivy školních tříd, studentky… Někdy je psaní dopisů pro seniory aktivitou více členů jedné domácnosti. Mezi dopisy tak byl třeba dopis  od maminky a další dopis psala její dcera. 

Protože naše zadání bylo, aby dopis nebyl přímo určen pro konkrétního seniora, jak organizace Lepší senior nabízí, ale univerzální, aby mohl potěšit vícero našich uživatelů, volí pisatelé většinou oslovení "Milá babičko, milý dědečku." Dále píší o sobě, popisují veselé příhody ze svého života. V dopisech jsou často milá slova, kterými chtějí pisatelé seniory povzbudit, potěšit. Děti do dopisů kreslí obrázky.  Někdo do dopisů přikládá pohlednici s fotografií města, ve kterém žije. Některý z dopisů obsahoval třeba i drobný dárek.

Často dopisy bereme mezi uživatele k odpolední kávě. Společně si je pročítáme, bavíme se o nich. Také je ale zapůjčujeme uživatelům, kteří mezi ostatní uživatele příliš nechodí, kteří jsou spíše samotáři.

Ačkoliv se v projektu nepředpokládá, že by mezi adresáty dopisů a jejich odesílateli vznikla nějaká pravidelná korespondence a odesílatelé jsou předem informování o tom, že na své dopisy nemají čekat zpětnou vazbu, občas je  k dopisu přidán pohled s vepsanou adresou pisatele, který je i opatřen známkou, kdy pisatel doufá, že na svůj dopis dostane alespoň kratičkou odpověď.  Většina uživatelů si už však na psaní netroufá, nebo jim potíže se zrakem či  rozklepané ruce psaní znemožňují. Pokud už se někdo z uživatelů ke psaní uvolí, je to něco mimořádného a i pro nás je až dojemné  číst, co naši uživatelé sami sepsali. Věříme, že stejně nadšení budou i ti, kterým jsou tyto odpovědi určené.

1.png

2.png

3.png

 Aktuality z našeho domova

Vážení návštěvníci domova,

v úterý 6. dubna 2021 pokračovalo v našem domově očkování uživatelů proti onemocnění COVID -19, které zajistila naše praktická lékařka MUDr. Hájková z Polné. Očkování uživatelů proběhlo v pořádku a uživatelé se cítí po očkování dobře.

 

Návštěvy uživatelů v našem domově i nadále probíhají dle platných pravidel.

Domov nabízí 1x týdně testování návštěvníků a to vždy ve čtvrtek od 13-14 hodin. Na testování je nutné se předem telefonicky domluvit s pracovnicí recepce na tel. čísle 561 111 322.

Návštěvníci se mohou také prokázat potvrzením od svého zaměstnavatele o provedeném antigenním testu s negativním výsledkem ne starší 48 hodin.

Návštěvníci se mohou také prokázat vystaveným certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 (od aplikace druhé dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní). Tím odpadá nutnost testování.

 

Po individuální domluvě s pracovnicí recepce lze využít i samotestů  schválených Ministerstvem zdravotnictví ČR (odkaz: https://www.mzcr.cz/seznam-antigennich-testu-pro-ktere-vydalo-mz-vyjimku/), který si návštěvník sám zakoupí např. v lékárně.Sčítání 2021

Vážení rodinní příslušníci,

ve dnech 27. 3. - 9. 4. 2021 proběhne v České republice povinné sčítání lidu, domů a bytů dle zákona 332/2020 Sb. Sčítání bude probíhat prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře, případně v listinné podobě (do 11. 5. 2021).

Sčítací komisařkou našeho domova je paní ředitelka, PaedDr. Martina Matějková.

Domov pomůže uživatelům s vyplněním elektronického formuláře. Prosíme rodiny (vyjma opatrovníků uživatelů), které nechtějí tuto nabídku využít, aby neprodleně kontaktovaly sociální pracovnice

Děkujeme za spolupráci.

Tým Domova Ždírec

s.pngZměna v testování návštěvníků

Oznamujeme návštěvníkům Domova Ždírec, že vzhledem k navýšení testovacích kapacit v nemocnicích a firmách budeme nadále nabízet možnost testování návštěvníků našeho domova každý čtvrtek v obvyklém čase od 13 do 14h. Délka a čas návštěv zůstávají beze změn! Děkujeme Vám všem za velkou podporu a ohleduplnost a přejeme pevné zdraví.

Tým Domova Ždírec.Oslava Mezinárodního dne žen

Ani náš domov nezapomněl popřát všem ženám k dnešnímu Mezinárodními dni žen.

Uživatelky domova byly mile překvapené květinou  a pracovnice obdržely zákusek.

 

 

IMG_20210308_140130.jpg

 

 

mdž 6.jpg

 

mdž3.jpgUsnesení Vlády ČR

Vážení návštěvníci Domova Ždírec,

s ohledem na Usnesení Vlády České republiky ze dne 26. 2. 2021 č. 2016 o přijetí krizového opatření, které platí od 1. 3. 2021 do 21. 3. 2021 o omezení volného pohybu osob na území ČR, prosíme, o zvážení nutnosti návštěvy u Vašeho blízkého.

 

V případě, že potřebujete své blízké navštívit a nelze Vaši návštěvu odložit, i nadále platí tato pravidla:

- termín návštěvy si musíte nejdříve zarezervovat u pracovnice recepce na telefonním čísle 561 111 322 ve všední dny od 10 – 15 hodin. Návštěvu lze absolvovat za splnění těchto podmínek:

- doložíte negativní test na COVID 19, ne starší 48h,

- pozitivní test na COVID 19, ne starší 90 dnů,

- jste opatrovníkem uživatele s omezenou svéprávností,

- jdete navštívit uživatele, kde to vyžaduje psychický stav či sociální situace,

- jdete navštívit uživatele v terminálním stádiu onemocnění.

 Po celou dobu návštěvy je nutné mít na ústech a nose respirátor, který si lze zakoupit na recepci domova, popř. mít vlastní respirátor.

 

Tým Domova ŽdírecMasopustní veselí

V úterý 16. února se ve ždíreckém domově konal tradiční masopust.

Dopoledne uživatelé připravovali společně s aktivizačními pracovnicemi masopustní koblihy a v odpoledních hodinách domovem prošel masopustní průvod, který uživatele překvapil a zároveň i mile potěšil.

Rozverné odpoledne plné tance a zpěvu bylo vítaným zpestřením života v našem domově.

O hudbu se postaral pan Stanislav Caha z Bítovčic, který hrál na harmoniku známé písničky.

Tak zase za rok…

 

IMG_2886.JPG


IMG_2895.JPGIMG_2870.JPG

IMG_2837.JPG