Drobečková navigace

O domově > Aktuality

Aktuality


 

 

Pro domov Ždírec ušili roušky dárci i pracovnice domova

Výskyt a rozšíření koronaviru v České republice ovlivnilo i fungování Domova Ždírec. Pro uživatele domova je určitě nejcitelnějším opatřením zákaz návštěv, který v Domově Ždírec platí od 9. 3. 2020. Nemohou se tak vídat se svými blízkými. "Děláme vše proto, abychom naše klienty ochránili. Krizový štáb vypracoval řadu preventivních opatření, mezi která patří úplné uzamčení domova, omezení pohybu zaměstnanců i klientů a nošení ochranných roušek. Každý se pohybuje jen po svém oddělení a bohužel jsme museli omezit i aktivizaci. Doufáme, že krizový plán, podle kterého by se postupovalo v případě podezření na výskyt COVID-19 v domově, nebude nutný, " popisuje současnou situaci ředitelka domova, PaedDr. Martina Matějková. "Dalším z preventivních opatření je, že je pracovníkům před začátkem pracovní doby měřena teplota. Ta se měří pravidelně i uživatelům. V domově pracovníci k uživatelům přistupovali v rouškách, aby je ochránili před případnou nákazou koronavirem, již celý minulý týden," popisuje některá ze zavedených opatření Matějková. Těchto ochranných pomůcek však měl domov omezené množství, proto v domově přistoupili k tomu, že si začali šít roušky svépomocí. "Do šití roušek se ochotně zapojily pracovnice, které jsou původně vyučené švadleny. Kdo se se šicím strojem nekamarádí, pomáhal se stříháním látek," říká aktivizační pracovnice Andrea Nedomová. Kromě vlastnoručně ušitých roušek má Domov Ždírec látkové roušky i od dárců, kteří chtěli domovu pomoci. Někdo donesl domovu ušité roušky, jiní domovu darovali materiál na ušití roušek - látky, tkalouny, gumičky. "Moc nás těší, že lidé v této mimořádné situaci nemyslí jen na sebe. I když si musí opatřit roušky pro sebe a své blízké, pustili se do šití roušek i pro náš domov. Moc si jejich pomoci vážíme. Chtěla bych jim touto cestou ještě jednou poděkovat," vzkazuje Matějková dobrodincům, kteří věnovali domovu ušité roušky, a tak přispěli k tomu, že roušek má domov nyní dostatek.Poděkování dárcům roušek

Děkujeme všem úžasným šikulkám a šikulům (známým i neznámým), kteří darovali našemu domovu tolik potřebné roušky.  Díky Vám všem máme v současné době roušek dostatečné množství. Do šití roušek se s velkým nasazením zapojily i pracovnice našeho domova. Všem ještě jednou mooooc děkujeme!!!!!!

IMG_20200319_103309.jpgKrizový plán

Vážení,

dovolte, abychom Vás informovali o tom, že v současné době pracujeme na vytvoření Krizového plánu v souvislosti s výskytem COVID – 19 v České republice. Pravidelně sledujeme informace, vyhodnocujeme je a jsme ve spojení s Krajskou hygienickou stanicí.

 Krizový plán mimo jiné obsahuje:

  • Plán preventivních opatření
  • Plán krizových opatření v případě karantény
  • Plán personálního obsazení v případě realizace krizových opatření
  • Plán poskytovaných činností v případě krizového stavu

 V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obracet v pracovní dny od 7:00 - 15:30 hodin na:

 PaedDr. Martina Matějková  - mobil: 734 641 644

 

Ohledně zdravotního stavu uživatelů se obracejte na staniční sestry v pracovní dny od 7:00 - 14:30 hodin:

Bc. Veronika Jacková – mobil: 734 417 086

Jana Kuthanová – mobil: 739 204 994

 Zákaz přebírání balíčků od rodinných příslušníků

V souladu s nařízením vlády o karanténě upozorňujeme blízké našich uživatelů, že nadále nebudeme přebírat žádné balíčky. O Vaše blízké je dobře postaráno a my se snažíme minimalizovat riziko nákazy. V případě nutnosti kontaktujte kteréhokoliv vedoucího pracovníka a dohodněte se s ním na záležitosti, kterou potřebujete řešit. Děkujeme.Změna provozní doby recepce

POZOR!
!! ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY RECEPCE DOMOVA ŽDÍREC, p. o.
Recepce bude v provozu pouze ve všední dny v době od 11h. do 15h. V této době zde můžete odevzdávat balíčky pro své blízké. V ostatním čase využijte telefonní čísla vyvěšená na dveřích Domova a vyčkejte příchodu sestřičky. V tomto případě prosíme všechny o maximální trpělivost! Péče o naše klienty je na prvním místě. Děkujeme Vám za Vaši vstřícnost!ZÁKAZ NÁVŠTĚV

Ředitelka domova vyhlašuje v souvislosti s výskytem COVID -19 a na základě doporučení našeho zřizovatele Kraje Vysočina ZÁKAZ NÁVŠTĚV s platností od 9.3.2020. Zákaz platí DO ODVOLÁNÍ!

Děkujeme za pochopení.

 

PaedDr. Martina Matějková

ředitelka domovaMasopust v Domově Ždírec

V Domově Ždírec si masopustní veselí nechali až na samotný závěr masopustní období, tedy na úterý 25. února 2020. Dopoledne bylo pro uživatele domova pracovní- s aktivizačními pracovnicemi se věnovali přípravě masopustních koblížků. Odpoledne pak bylo ve znamení masopustní zábavy. Uživatelé domova se sešli v nazdobené jídelně nad voňavými koblížky, kde se zvědavostí očekávali příchod masek. Obzvláště působivý byl příchod tří princů známých z pohádky Princ a Večernice- Větrníka, Měsíčníka a Slunečníka. Ti ve svých propracovaných kostýmech působili velmi vznešeně.  Poté, co se princové představili uživatelům, ukázaly se v jídelně další veselé masky- potápěč, lékařka, princezna a beruška. Jako poslední mezi uživatele napochodovali tři čuníci, aby uživatele pobavili svým rozverným tanečkem. Jejich tanečkem však masopustní veselí v domově nekončilo, ale naopak začalo. Do kola se ke třem čuníkům přidaly ostatní masky, které do kola vtáhly i některé z uživatelů. K tanci a poslechu maskám a uživatelům hrál harmonikář, pan Makovička. Při jeho písničkách se všichni výborně bavili.

 

masopust 1.jpg

masopust 2.png

 Hlasujte pro Domov Ždírec

Prosíme, pomozte Domovu Ždírec vyhrát finanční obnos, za který by se uspořádal výlet do ZOO Jihlava!

Prosíme podpořte svými hlasy Domov Ždírec v soutěži, kterou pořádá Deník. Pokud Domov Ždírec tuto soutěž vyhraje, použije vyhranou částku na uspořádání společného výletu pro své uživatele a děti z MŠ Ždírec do ZOO Jihlava. Z finančního daru by se uhradila doprava autobusem, který bychom si na výlet objednali, vstupné do ZOO a zážitkový program, díky kterému by si děti a uživatelé domova mohly nakrmit žirafy a dozvědět se o nich více od průvodce, který by se nám v rámci zážitkového programu věnoval.

Hlasování začalo 21. února 2020 a bude probíhat až do 1. března. Hlasuje se na webu Deníku, pod článkem "Výzva pro čtenáře: Hlasujte, kdo na Jihlavsku dostane finanční dar"

Zdroj: https://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/vyzva-pro-ctenare-hlasujte-kdo-na-jihlavsku-dostane-financni-dar-20200219.html

https://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/vyzva-pro-ctenare-hlasujte-kdo-na-jihlavsku-dostane-financni-dar-20200219.html

Hlasovat lze vícekrát. Další hlas lze posílat po pěti minutách po odeslání předchozího hlasu.

Děkujeme za každý hlas, který Domovu Ždírec pošlete.Návštěvy v domově povoleny

Prosíme rodiny a jejich blízké o zvážení návštěvy v případě, že se necítí v pořádku a mají příznaky chřipkového onemocnění.

Děkujeme za pochopení.

PaedDr. Martina Matějková

ředitelka Domova ŽdírecVítání nového roku 2020

Vítání nového roku v Domově Ždírec

Ještě neuběhl ani týden nového roku a v Domově Ždírec se už konala 1. velká společenská událost- novoroční posezení. V úvodu akce mezi uživatele přišli Tři králové. Nešlo však o koledníky, kteří v těchto dnech obcházejí s kasičkou dům od domu a žádají příspěvek na podporu služeb Charity. Naši Tři králové peníze nevybírali. Přišli uživatelům popřát do nového roku. K tomu, aby se jejich přání naplnila, snad napomůže i jejich požehnání K+M+B 2020, které se z latinského originálu překládá jako „Kristus požehnej tomuto domu“, které Tři králové v domově nadepsali svěcenou křídou nade dveře. Nezůstalo jen u přání Tří králů. Uživatelům do nového roku vše nejlepší popřála i ředitelka domova, PaedDr. Martina Matějková. Po jejím novoročním proslovu byla každému z přítomných nabídnuta sklenička s přípitkem. Nikdo však s jeho pitím nepospíchal. Každý si rád počkal na to, až si s ním ředitelka domova přiťukne a bude jí moci také osobně do nového roku popřát. Po přípitku se už všichni bavili při písničkách harmonikáře, pana Makovičky. Písničky si prozpěvovali a našlo se i několik tanečníků, kteří se nechali zlákat do kola. „To už není pravda, kolik já protančila střevíců, já nemohla chybět u žádné muziky,“ oživila hudba a písničky u uživatelů vzpomínky na mládí.

 

 

1.png

2.png