Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Zahrada paměti

Zahrada paměti

Loga parnerů Zahrady paměti

Zahrada paměti otevřena od 1.5.2015

Pro naše seniory i pro veřejnost jsme od 1. května otevřeli Zahradu paměti. Věříme, že bude příjemným místem odpočinku i aktivního trávení času. Najdete v ní spoustu bylinek, keřů, květin, ovocných stromů, zajímavých zákoutí. Pro seniory a pro děti jsou zde i na jiných místech areálu nainstalovány hrací prvky. Za hezkého počasí budou do zahrady přesunuty také některé aktivity, které jsme dříve mohli dělat pouze v prostorách domova. V zahradě se budou konat také kulturní akce.

Fotografie z naší zahrady naleznete v sekci Fotogalerie. Zatím si můžete prohlédnout jak postupně dostávala naše zahrada svoji tvář, v nejbližší době zveřejníme také fotky z již dokončené zahrady.

Věříme, že návštěvníci zahrady v ní najdou místo klidu, pohody, odpočinku a radosti.

Pro zahradu máme zpracován Provozní řád a Návštěvní řád zahrady. Oba dokumenty naleznete v sekci "Ke stažení". Níže je malý výtah z obou řádů:

Zahrada paměti je realizována z finančních prostředků Evropské Unie a Kraje Vysočina a má sloužit našim uživatelům (klientům), jejich návštěvám, ale i veřejnosti k příjemnému trávení volného času. Uživatelé z Domova pro seniory a uživatelé z Nového domova se mohou po zahradě pohybovat volně bez omezení, ať sami bez doprovodu nebo s doprovodem.

Uživatelé z Nového domova se bez doprovodu mohou pohybovat po vyhrazené části zahrady, která je k tomu přímo uzpůsobena. Nachází se v jižní části areálu pod terasami Nového domova. Přístup do ní je přes terasu v přízemí nebo brankou z hlavního parkoviště.

Vstup pro veřejnost je z uličky (od Kacafírků), v přední části parku brankou. Ta je uzamčena klíčkem na řetízku. Po vstupu je nutné branku uzamknout.

  • Otevírací doba: v návštěvní sezóně od dubna do října denně od 8.00 do 17.00
  • Odemykání zahrady: před 8.00 hodinou, údržbáři
  • Zamykání zahrady v návštěvní sezóně: po 17. hodině, recepční
  • Soboty, neděle, svátky: zůstává uzamčena, možnost odemknutí upevněným klíčem

Provoz Zahrady paměti

Návštěvní doba Zahrady paměti je pro veřejnost od 1. dubna do 31. října a to denně od 9:00 do 17:00. V jiné době je vstup na zahradu možný pouze po předchozí domluvě (obracejte se na pracovníka recepce nebo na sesternu). Za nepříznivého počasí či jiných okolností může být zahrada z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Užívání zahrady je na vlastní nebezpečí. Za děti zodpovídají rodiče či odpovědný zástupce. Je zakázáno volné pohybování psů.