Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Služby > Aktivizační činnost

Aktivizační činnost

Aktivizační pracovnice podporují a doprovázejí uživatele v běžných činnostech, které byli uživatelé zvyklí vykonávat jako např. vaření, pečení, péče o květiny, péče o zvířata apod.

Aktivizační pracovnice nabízejí uživatelům širokou nabídku volnočasových aktivit  jako je např. trénování paměti, hraní společenských her, práce s keramickou hlínou, cvičení, výtvarná a rukodělná činnost, oslava svátků (Vánoce, Velikonoce, pálení čarodějnic, stavějí Májky apod.) a narozenin, předčítání, vycházky do parku domova.

Dále dle přání a podnětů od uživatelů organizují různé besedy, výlety a kulturní představení.

Aktivizační pracovnice pracují s uživateli v menších skupinkách nebo se uživatelům věnují individuálně.

Pravidelně probíhá setkání s ředitelkou domova a zástupci zdravotní a sociální péče. Na setkání se uživatelé dozví co nového se v domově událo,  jaké kulturní akce připravujeme a co nového chystáme. Uživatelé mají prostor zeptat se co je zajímá.

 

Spolupracujeme s Mateřskou školou Ždírec a se Základní uměleckou školou Polná a snažíme se tak podporovat mezigenerační soužití.

Neopomíjíme ani duchovní péči. V domově se pravidelně konají bohoslužby.

Domov Ždírec se snaží o to, aby se uživatelé společně setkávali, zažívali pěkné chvíle a obohatili svůj život o hezké zážitky.