Drobečková navigace

O domově > Aktuality

Aktuality


 

 

Novější 1

Nabídka pracovní pozice - pracovnice na úklid

Hledá na hlavní pracovní poměr

Pracovnici na úklid

 

Požadavky:

 • spolehlivost, pracovitost, samostatnost
 • schopnost týmové práce (kolektiv 3 uklízeček)
 • denní pracovní směny – ranní 6:00h – 14:30h, 1x za měsíc sobota a neděle
 • jedná se o úklid pokojů uživatelů, chodeb, sociálních zařízení, společných prostor a kanceláří.

 

Nabízíme:

 • pracovní poměr na dobu neurčitou
 • práci v moderně vybaveném, příjemném a profesionálním sociálním zařízení
 • 5 týdnů dovolené
 • platové zařazení dle tabulek, včasné vyplácení mezd
 • stabilní kolektiv a vstřícné jednání
 • příspěvek na stravování
 • plán pracovních směn
 • zaměstnanecké benefity

Bližší informace o nabízené pracovní pozici Vám podá Marek Hejsek – vedoucí provozu tel: 734 238 384, 561 111 303, e-mail: hejsek.m@domovzdirec.cz

Nástup: 3. 1. 2022, v případě dohody možný i dříve

 Senioři v Domově Ždírec si dopřáli letní osvěžení

    V Domově Ždírec se snažíme o to, abychom našim uživatelům pobyt v domově pro seniory co nejvíce zpříjemnili. Pořádáme pro ně různé kulturní akce, nabízíme jim účast na různorodých aktivizačních činnostech.

    Protože léto máme všichni vedle sluníčka, koupání a dovolených spojeno i se zmrzlinou, chtěli jsme našim uživatelům během prázdnin dopřát i toto vyloženě letní osvěžení.

    Domluvili jsme se s majiteli zmrzlinového stánku, který provozují ve vedlejší obci Měšín, jestli by na jeden prázdninový den převezli svůj zmrzlinový stánek na nádvoří domova.

    V pátek 20. srpna 2021 tak stál na nádvoří domova zmrzlinový stánek, u kterého si mohli uživatelé nechat natočit zmrzlinu. Vybírat si mohli mezi vanilkovou a jahodovou. Většina uživatelů volbu zmrzliny vyřešila šalamounsky - dala si míchanou. :-) Se zmrzlinou se pak usadili v altánu, kde z reproduktorů zněly populární hity 60. a 70. let, a vychutnávali si ledové osvěžení.

    Toto posezení bylo neformální oslavou 95. výročí od založení domova, které na letošní rok připadá. Těm uživatelům, kteří si pro zmrzlinu nechtěli či nemohli sami dojít, jsme zmrzlinu nechali natočit podle jejich přání a donesli jim ji přímo na jejich oddělení.   

 

IMG-20210821-WA0014.jpg1.png2.png

IMG_20210820_095838.jpg

IMG_20210820_095659.jpgOslava Dožínek v Domově Ždírec

Ve středu 18. srpna 2021 se v Domově Ždírec uskutečnila Oslava dožínek.                                                        

      Dožínky byly vždy na venkově významnou a očekávanou událostí. Jednalo se o oslavu, která završovala namáhavou práci na poli. Lidé slavili, že je obilí pod střechou a těžká práce spojená se sklizní obilí je konečně za nimi.

     V Domově Ždírec se senioři na dožínky těšili podobně. Měli radost, že se  tu bude konat společenská akce s živou hudbou, že zas bude veselo.

     V úvodu Dožínkové slavnosti aktivizační pracovnice předvedly uživatelům scénku, jak takové tradiční předávání dožínkového věnce hospodáři probíhá. Po tomto slavnostním zahájení vstupní halou ždíreckého domova zněly české i moravské lidové písničky, které na harmoniku hrál pan Jaroslav Šimek. Mnozí přítomní si známé lidovky rádi zazpívali s ním. Našli se i tací, kteří se nechali pozvat k tanci. „To bylo tak hezké, samé známé písničky a děvčatům jak to v těch krojích slušelo,“ hodnotili uživatelé Domova Ždírec akci jako velmi vydařenou.

 

IMG-20210818-WA0011.jpgIMG-20210818-WA0026.jpgIMG-20210818-WA0028.jpgIMG-20210818-WA0033.jpgIMG-20210818-WA0034.jpgIMG-20210818-WA0023.jpgKácení májky

Stavění májky se letos v Domově Ždírec odehrálo kvůli platným protiepidemickým opatřením v tichosti, bez diváků. Májka nám zdobila nádvoří domova po celý květen a ještě i červen. S jejím kácením jsme posečkali, protože jsme alespoň kácení máje chtěli pojmout jako společenskou událost, do doby, až i uživatelé, kteří byli očkováni proti onemocnění COVID 19 až v 2. vlně, budou mít za sebou 2. vakcínu.

Kácení máje se uskutečnilo ve čtvrtek 1. července 2021. Protože předpověď na tento den nebyla příliš optimistická, nekonala se akce venku přímo u májky, ale ve vstupní hale domova. I když jde o velký prostor, byla hala téměř celá zastavěna židličkami a invalidními vozíky, na kterých seděli uživatelé, kteří byli lační po kultuře. Ta se tu kvůli zavedeným protiepidemickým opatřením nekonala delší čas. Senioři se těšili z lidových písniček, které nám na harmoniku přijel zahrát a zazpívat pan Makovička. Netrápilo je, že neviděli, jak májka pod rukama údržbářů padá k zemi. Spokojili se s tím, že jim páni údržbáři přinesli jako důkaz, že májka již nestojí, ukázat její opentlený vršek s věncem. Pro ně bylo hlavní, že slyší živou hudbu a písničky, které dobře znají, a že je veselo.

 

a.jpgAktualizace pravidel pro návštěvníky Domova Ždírec platná od 26.7.2021

 

Návštěvní hodiny

DENNĚ   13-16 HODIN

Pokud jste v posledních 14 dnech pobývali déle než 12 hodin mimo území ČR, prosíme, odložte návštěvu svých blízkých.

 1. Návštěva je možná 2x týdně pro jednoho uživatele v trvání 30. min. ve vnitřních prostorách. Návštěva v zahradě i déle, maximálně dva návštěvníci.
 2. 2. Pro vstup do Domova používejte výhradně hlavní vchod z parkoviště přes recepci.
 3. Vždy je nutné nahlásit svůj kontakt s uživatelem na recepci domova, kde je nezbytné prokázat a stvrdit podpisem, že jste:
 4. a) absolvoval/a nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
 5. b) absolvoval/a nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
 6. c) byl/a očkována proti onemocnění covid-19 a doloží certifikátem o provedeném očkování, že:

- od aplikace druhé dávky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní nebo

- od aplikace dávky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní.

 1. d) prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace a neuplynulo více než 180 dní, nebo
 2. e) na místě podstoupila preventivní antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem.

 

 1. Návštěvy bez výše doložených skutečností jsou možné pouze v ochranném obleku, a pokud:
 2. Jdete navštívit uživatele v terminálním stádiu onemocnění (oblek zdarma)
 3. Bez respirátoru Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého. V recepci je možno ho zakoupit za 40 Kč.
 4. Návštěva si musí chránit ústa a nos respirátorem FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu po celou dobu návštěvy i ve venkovních prostorách.
 5. Donáška potravin a balíčků je bez omezení.
 6. Využijte dezinfekci na stojanu u vstupních dveří i průběžně v prostorách domova.
 7. Buďte ohleduplní, dodržujte rozestupy (min. 2m) i veškerá další hygienická doporučení.
 8. Dbejte pokynů ošetřujícího personálu. Věřte, že vše činíme s ohledem na zdraví Vás, Vašich blízkých i nás všech.

11.  Výše uvedená pravidla vycházejí z aktuálního nařízení vlády ČR.Oslava 101. narozenin paní Anny Kotáskové

Nejstarší obyvatelka Domova Ždírec, Anna Kotásková, oslavila 18. července 2021 své 101. narozeniny. Oslava tohoto významného životního jubilea se konala v pátek 16. července 2021. Paní Kotáskové přišli za celý Domov Ždírec poblahopřát pracovníci managementu. Dárky, které paní Kotásková dostala, byly inspirované největší láskou paní Kotáskové. Tou jsou kočky. Motiv koček se proto objevoval na všech dárcích. Paní Kotásková dostala osušku s obrázkem kočky, noční košili s kočkou, prostírání s koťaty. Ani na narozeninovém přání nesměla chybět kočka. Paní Kotásková se z dárků upřímně radovala a ze všech těch koček na dárcích byla přímo nadšená.

Své úctyhodné jubileum oslavila s předstihem také v rodinném kruhu. Protože je paní Kotásková bezdětná, jsou jejími nejbližšími příbuznými děti neteř a její rodina. Ta pro paní Kotáskovou uspořádala rodinnou oslavu.

Paní Kotásková v Domově Ždírec žije pět let. Nastupovala do domova v roce 2016. V posledních letech už není schopna chůze, proto sedává v pojízdném křesle nebo tráví čas v lůžku. Vždy má u sebe svého plyšového mazlíčka, kterým je terapeutická kočka. Ta je nepostradatelným společníkem paní Kotáskové. Paní Kotásková ji opečovává jako by šlo o kočku sktečnou, což je i záměrem při užívání těchto terapeutických koček při práci se seniory.

Paní Kotásková se narodila 14. července 1920 jako nejmladší ze šesti sourozenců. Měla tři bratry a dvě sestry. Vyrostla ve vesnici Proseč Obořiště.  Jako malá pásla husy. Na to ještě i teď moc ráda vzpomíná. V mládí žila nějakou dobu během         2. světové války v Rakousku, kam se potom velmi ráda vracela.

Její manžel Miroslav pocházel ze Zlína, ale usadili se spolu v Třešti. Jejich manželství bylo bezdětné.  Oba velmi rádi sportovali, nejraději měli pěší turistiku v horách a v zimě běžky. Dalším jejich společným koníčkem bylo cestování a zahrádka.

Paní Kotásková pracovala nejdříve jako kadeřnice, po svatbě nastoupila jako prodavačka do prodejny obuvi, kde pracovala až do důchodu- nejdříve ve Snaze a potom u Bati. Bratři paní Kotáskové zemřeli velmi brzo. S oběma svými sestrami měla paní Kotásková krásný vztah. Sestry jí často v Třešti navštěvovaly. I možná proto, že neměla vlastní děti, velmi přilnula ke své neteři. Příbuzní popisují paní Kotáskovou jako výtečnou kuchařku a nesmírně laskavou a hodnou osobu, s kterou se vždycky moc nasmáli. Taková zůstává paní Kotásková i ve svých úctyhodných 101. letech- veselá, laskavá. Kéž ji i v tomto vysokém věku stále těší svět.

1.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg2.jpgAktualizace pravidel pro návštěvníky

PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY DOMOVA ŽDÍREC

Návštěvní hodiny

DENNĚ   13-16 HODIN

 

Pokud jste v posledních 14 dnech pobývali déle než 12 hodin mimo území ČR, prosíme, odložte návštěvu svých blízkých.

 

 1. Návštěva je možná 2x týdně pro jednoho uživatele v trvání 30. min. ve vnitřních prostorách. Návštěva v zahradě i déle, maximálně dva návštěvníci.
 2. Návštěvu je nutné si domluvit telefonicky nejméně den předem v pracovních dnech v čase 10 – 15h na tel. 561 111 322.
 3. Pro vstup do Domova používejte výhradně hlavní vchod z parkoviště přes recepci.
 4. Vždy je nutné nahlásit svůj kontakt s uživatelem na recepci domova, kde je nezbytné prokázat a stvrdit podpisem, že jste:
 5. a) absolvoval/a nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
 6. b) absolvoval/a nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
 7. c) byl/a očkována proti onemocnění covid-19 a doloží certifikátem o provedeném očkování, že:

- od aplikace druhé dávky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní nebo

- od aplikace dávky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní.

 1. d) prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace a neuplynulo více než 180 dní, nebo
 2. e) na místě podstoupila preventivní antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem.

 

 1. Návštěvy bez výše doložených skutečností jsou možné pouze v ochranném obleku, a pokud:
 2. Jdete navštívit uživatele v terminálním stádiu onemocnění (oblek zdarma)
 3. Bez respirátoru Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého. V recepci je možno ho zakoupit za 40 Kč.
 4. Návštěva si musí chránit ústa a nos respirátorem FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu po celou dobu návštěvy i ve venkovních prostorách.
 5. Donáška potravin a balíčků je bez omezení.
 6. Využijte dezinfekci na stojanu u vstupních dveří i průběžně v prostorách domova.
 7. Buďte ohleduplní, dodržujte rozestupy (min. 2m) i veškerá další hygienická doporučení.
 8. Dbejte pokynů ošetřujícího personálu. Věřte, že vše činíme s ohledem na zdraví Vás, Vašich blízkých i nás všech.
 9. Výše uvedená pravidla vycházejí z aktuálního nařízení vlády ČR.


Výlet do ZOO Jihlava

 

V pondělí 14. června 2021 uspořádal Domov Ždírec pro skupinku uživatelů výlet do jihlavské ZOO. Na výlet se z Domova Ždírec vydaly samé dámy. Těšily se především na žirafy, opice a šelmy. Za vstupní branou do ZOO si uživatelky získalo hned první zvíře, co uživatelky spatřily. Byla to roztomilá surikata hlídkující vzpřímeně na vyvýšenině. Naše výletnice se velice zajímaly o to, co je to za zajímavé zvířátko. Bavily se tím, jak stojí na zadních nožkách a stráží své teritorium. 

Setkání s žirafami, na které se uživatelky domova tolik těšily, bylo úžasné. Uživatelky obdivovaly, jak majestátně si před námi žirafy ve svém výběhu vykračovaly.

Velkým překvapením byl pro uživatelky pohled na „jihlavské“ medvědy. Představovaly si je větší. Podivovaly se, jací to jsou malí roztomilí méďové.

A aby byl výlet do ZOO ještě příjemnější, zavítaly jsme v ZOO i do jednoho z bufetů. Uživatelky malinko „zahřešily“ a objednaly si hranolky. Jídlo, které se v jídelně domova nepodává.

Pro uživatelky byl výlet velkým zážitkem. Jak se celá skupinka uživatelek   shodla, nebyly už v ZOO spoustu let.  Některé z uživatelek vzpomínaly, že v ZOO byly naposledy, když jejich děti byly ještě malé. Velmi je tedy překvapilo, jak se ZOO za tu dobu, co v ní nebyly, proměnila.

 

1.jpg2.jpg3.jpg5.jpg7.jpgHledáme brigádníky na léto

Domov Ždírec, p. o., Ždírec 43, 588 13 Polná

              PŘIJME

na brigádu pracovnici na úklid

-nabízíme 120kč/hod- dohoda o provedení práce

-termíny:  24. 6. - 2. 7. 2021, 8. 7. – 30. 7. 2021, 16. 8. – 20. 8. 2021, dle domluvy možné i další termíny v průběhu roku

.-zájemci prosím volejte na tel.: 734 238 384 (p. Hejsek), nebo pište na e-mail: hejsek.m@domovzdirec.czOslava Dne matek

Na druhou květnovou neděli připadá Den matek. Letos oslavíme tento svátek 9. května.

Je to den, kdy se vzdává pocta všem maminkám.

Děti ze ždírecké mateřské školy pro naše uživatelky - maminky, vyrobily krásné kytičky z papírů. Moc dětem děkujeme, že na naše uživatelky nezapomněly. Rádi kytičky předáme.

obrázek.jpgNovější 1