Drobečková navigace

O domově > Aktuality

Aktuality


 

 

Zákaz vycházení uživatelů

Na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 12. října je zakázáno všem uživatelům domovů pro seniory vycházet mimo areál zařízení a to po dobu trvání nouzové stavu. Udělení výjimky (např. návštěva zdravotnického zařízení, návštěva lékaře specialisty, účast na pohřbu osoby blízké aj.) potvrzuje ředitel zařízení nebo pověřená osoba např. lékař ve spolupráci se sociálním pracovníkem a dalšími zaměstnanci.Opékání špekáčků

22. září, v den podzimní rovnodennosti, kdy začíná astronomický podzim, trávili uživatelé Domova Ždírec krásné slunečné odpoledne u ohýnku. „To je nádherné babí léto,“ pochvalovali si. Ale nesledovali jen modře vybarvenou oblohu bez mráčků. Jejich pohled přitahovali špekáčky, které zaměstnanci a někteří z uživatelů na ohni opékali. „To je to dobrý,“ pochutnávali si uživatelé na špekáčcích a vzpomínali na časy, kdy oni sami dělávali ohýnky, na kterých opékali špekáčky, jablka a nebo pekli brambory v popelu.

 3.png4.pngOslava sv. Václava

Svatý Václav a poutě

Protože se náš domov nachází v obci Ždírec, kde se slaví pouť na svátek Václava, neopomněli jsme uživatelům tuto pro obec významnou událost připomenout v rámci aktivizačního programu. S uživateli jsme si povídali o osobě svatého Václava, patronu České republiky. Připomínali jsme si, co o svatém Václavu vyprávějí legendy. Spoustu uživatelů si ještě ze svých školních let vybavilo alespoň část Svatováclavského chorálu. Povídali jsme si o největší svatováclavské pouti – Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi, kde byl svatý Václav zavražděn. A nezůstalo jen u této pouti. Uživatelé nad fotkami z poutí, pouťovými předměty a sladkostmi vzpomínali, kde poblíž, kromě Ždírce, se slaví pouť na svatého Václava. Vyprávěli o tom, kdy a jak se slavila pouť u nich, kam jezdívali na poutě, co měli na poutích rádi.

Ve čtvrtek 24. září 2020 pak měli uživatelé možnost navštívit místní kostel a zúčastnit se mše, kterou kněz sloužil výlučně pro obyvatele Domova Ždírec  a byla věnována právě svatému Václavu, jemuž je ždírecký kostel zasvěcený. Protože bylo krásné počasí, byla cesta do kostela pro uživatele i hezkou procházkou.

 

1.png

 

2.pngZákaz návštěv v Domově Ždírec

Vážení návštěvníci,

v souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace v Kraji Vysočina jsme se rozhodli pro vyhlášení ZÁKAZU NÁVŠTĚV s platností od 6. 10. 2020. Zákaz platí až do odvolání s výjimkou u uživatelů s omezenou svéprávností a u uživatelů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. 

Dovolenky uživatelů jsou taktéž do odvolání zakázány. 

Pokud chcete přinést svému blízkému nějaký balíček, ponechte, prosíme, na recepci a my rádi předáme.

Provozní doba recepce je následující: pondělí až pátek od 8:00 do 15:00 hodin, v sobotu a v neděli od 13:00 do 16:00 hodin. V případě uzavřené recepce, využijte k přivolání personálu  zvonek u hlavního vstupu do Domova. Děkujeme.

Sledujte, prosíme, průběžně naše webové stránky, na kterých naleznete aktuální informace.

Děkujeme Vám za pochopení.

Tým Domova ŽdírecProjekt "Děti malují seniorům k svátku"

Domov Ždírec se zapojil ve spolupráci s Mateřskou školou Na Podhoře Polná do projektu "Děti malují seniorům k svátku".

Na první říjnový den připadá Mezinárodní den seniorů. A právě k němu směřuje tato celonárodní kampaň Ministerstva práce a sociálních věcí.
Cílem projektu je propojit generaci seniorů s dětmi předškolního a školního věku a ukázat jejich sounáležitost.

Děti z Mateřské školy Na Podhoře Polná vyrobí uživatelům Domova Ždírec přáníčka a ty budou prostřednictvím pracovníků Domova uživatelům předány.

​Tým Domova Ždírec
děti malují seniorům k svátku (1).jpg


Sbírka brýlí pro Afriku

Domov Ždírec se zapojil do sbírky dioptrických brýlí pro Afriku.

Máte doma staré nepoužívané dioptrické brýle? Přineste je nejpozději do 31.10.2020 na recepci Domova Ždírec a pomozte tak lidem, kteří je opravdu potřebují, ale nemohou si je z finančních důvodů dovolit. Děkujeme Vám.

Plakát-sbírka-brýlí-2019.jpgPovolení návštěv v Domově Ždírec

          Vážení rodinní příslušníci,

od středy, 26. 8. 2020, jsou opět povoleny návštěvy v Domově Ždírec.

Prosíme, dodržujte stanovená pravidla a chraňte tak zdraví našich uživatelů. Děkujeme.

 

PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

DOMOVA ŽDÍREC

Návštěvní hodiny

PONDĚLÍ – NEDĚLE

9:00 – 16:30 HODIN

 

Po celou dobu pandemie jsme usilovně bojovali proti zavlečení nákazy do Domova. Prosíme Vás, pomozte nám tento stav zachovat i v době rozvolňování ochranných opatření. Pravidla budou průběžně aktualizována.

 1. Pokud se necítíte zcela zdrávi, nebo se vracíte ze zahraničí, žádáme, odložte návštěvu Vašeho blízkého minimálně o 10 dní.
 2. Návštěva je možná 1x týdně pro jednoho uživatele v trvání 1 hod. maximálně dva návštěvníci (včetně dětí).
 3. Pro vstup do Domova používejte výhradně hlavní vchod z parkoviště přes recepci.
 4. Vždy je nutné nahlásit svůj kontakt s uživatelem na recepci domova, kde je nezbytné pečlivě vyplnit prohlášení o bezinfekčnosti (může nám pomoci odhalit případné ohnisko nákazy a omezit další šíření). Formulář o bezinfekčnosti je také  dispozici i na webových stránkách domova (www.domovzdirec.cz).
 5. V recepci vždy vyčkejte na pracovníka, který Vám změří teplotu. Bez roušky Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého. V recepci je možno zakoupit za 20 Kč jednorázovou roušku. Tímto opatřením snižujeme případné riziko zavlečení nákazy do domova.
 6. V případě naměření teploty vyšší jak 37,0°C Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého.
 7. V rámci ochrany si v přímém kontaktu s Vašimi blízkými ponechte nasazenou roušku nebo dodržujte bezpečnou vzdálenost (min 1,5 m)
 8. Donáška potravin a balíčků je bez omezení.
 9. Snažte se omezit pobyt ve vnitřních prostorách Domova, využijte k návštěvě park, altán, lavičky.
 10. Využijte dezinfekci na stojanu u vstupních dveří i průběžně v prostorách domova.
 11. Buďte ohleduplní, dodržujte rozestupy (min. 1,5 m) i veškerá další hygienická doporučení.
 12. Dbejte pokynů ošetřujícího personálu. Věřte, že vše činíme s ohledem na zdraví Vašich blízkých i nás všech.
 13. Výše uvedená pravidla vycházejí z aktuálního nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR vydané dne 18. 8. 2020.

 

Společně to zvládneme. 

Děkujeme Vám za pochopení, pomoc a podporu! 

Tým Domova Ždírec

 

Pravidla pro návštěvníky platná od 26. 8. 2020

Prohlášení o bezinfekčnosti platné od 26. 8. 2020Volná pracovní pozice - kuchař/kuchařka

Do našeho týmu hledáme kuchaře/kuchařku na hlavní pracovní poměr. Bližší informace naleznete v záložce "Pro veřejnost".Oslava 100. narozenin

V Domově Ždírec 17. července 2020 oslavila nádherné 100. narozeniny paní Anna Kotásková.

    Paní Kotásková pochází z Proseče Obořiště.  Většinu života pak prožila v Třešti. Nejdříve pracovala jako kadeřnice, po svatbě nastoupila jako prodavačka do prodejny obuvi, kde pracovala až do důchodu- nejdříve ve Snaze a potom u Bati. Tuto práci měla moc ráda a každému dokázala s výběrem bot perfektně poradit. S manželem se věnovala sportu. Nejraději měla pěší turistiku v horách a v zimě běžky. Jejím velkým koníčkem bylo také cestování a zahrádka. Příbuzní popisují paní Kotáskovou jako výtečnou kuchařku a nesmírně laskavou a hodnou osobu, s kterou se vždycky moc nasmáli. Ani s léty paní Kotásková nic ze své laskavosti a dobrosrdečnosti neztratila. V Domově Ždírec, kde paní Kotásková žije od roku 2016, ji máme všichni moc rádi. Má tu pověst velké milovnice koček. Těší ji společnost kocoura, který v domově žije. Když paní Kotáskovou pečovatelky na křesílku dovezou do společenské místnosti, hned se rozhlíží, jestli je kocour na přilehlé terase. Má radost, když jí pečovatelky kocoura dají do náruče, aby se s ním mohla potěšit. Jejím věrným společníkem je i plyšová terapeutická kočka, kterou má neustále při sobě.

    Paní Kotáskové jsme chtěli uspořádat velkolepou oslavu. Měli jsme pozvaného harmonikáře, paní Kotáskové měli přijít osobně poblahopřát zástupci obce a Kraje Vysočina. Bohužel zpřísnění opatření související s rozšířením COVID 19 na Jihlavsku nás donutilo změnit plány ohledně oslavy paní Kotáskové. Od 11. 7.2020 u nás v domově opět platí zákaz návštěv. Oslavy se tak bohužel nemohli zúčastnit ani příbuzní paní Kotáskové, se kterými byl domlouván termín oslavy tak, aby na ní mohli být, ani další pozvaní hosté. Oslava proběhla v komornějším duchu. Zúčastnil se jí pouze užší okruh uživatelů, se kterými paní Kotásková tráví čas na jídelně a na aktivizačních programech, a pracovníci domova.   

      I přesto se oslava vydařila. Gratulanti věnovali paní Kotáskové květiny, ale i speciální osobní dárky. Paní Kotásková dostala dort ve tvaru knihy, kde byla její fotografie a veršované přání k jejímu významnému jubileu. Další její fotografie tvořily číslici „100“ a byly zarámované do obrazu. Číslice 100 byla i na skleničce, kterou paní Kotásková také dostala na památku. Aktivizační pracovnice, Lenka Baková, si pro paní Kotáskovou připravila kulturní vložku v podobě ukázky scénického tance. Dalším překvapením pro paní Kotáskovou byla písnička s vlastním textem složená pro tento slavnostní den.

2.png

 

 

3.png

 

 

1.pngAktuální zpráva z domova

            Vážení rodinní příslušníci a příznivci našeho domova,

i nadále platí  zákaz návštěv. Pokud byste chtěli přinést balíček svému blízkému, je možné ponechat na recepci a my rádi předáme. Dovolenky uživatelů zatím nedoporučujeme.

V domově je situace klidná, život v domově probíhá bez jakéhokoliv omezení – uživatelé hojně využívají zahradu domova a i nadále probíhají volnočasové aktivity.  

Od pondělí 27. 7. 2020 jsme opět přistoupili k testování všech pracovníků na onemocnění COVID 19 – všichni s negativním výsledkem.

I nadále probíhá každodenní měření teploty jak uživatelů tak pracovníků.

I nadále můžete využít projekt „Ahoj babi“ (www.ahojbabi.cz), kde si můžete zarezervovat videohovor s Vašim blízkým. Pokud by byly všechny termíny obsazeny, spojte se prosím se soc. pracovnice a domluvte se s nimi na náhradní termín.

Pokud byste se chtěli dotázat, jak se daří Vašemu blízkému, můžete se také obrátit na  staniční sestry domova.

 

Tým Domova Ždírec