Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Aktuality

Aktuality


 

 

Zákaz návštěv v Domově Ždírec

Zástupce ředitele Domova Ždírec

vyhlašuje z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace 

ZÁKAZ NÁVŠTĚV

s platností od 28. 1. 2022.

Zákaz platí do ODVOLÁNÍ.

 

U uživatelů v terminálním stádiu návštěvy mohou probíhat po předchozí telefonické domluvě.

 

Děkujeme Vám za pochopení a respektování, chráníte tak své blízké.Nabídka pracovní pozice

Domov Ždírec hledá se do svého týmu kuchaře/kuchařku. Bližší informace o nabízené pracovní pozici naleznete v sekci  Pro veřejnost - volná pracovní místa.Aktualizace pravidel pro návštěvy platné od 14. 1. 2022

Návštěvní hodiny

DENNĚ   13-16 HODIN

Pokud jste v posledních 14 dnech pobývali déle než 12 hodin mimo území ČR, prosíme, odložte návštěvu svých blízkých.

 

 1. Návštěva je možná 2x týdně pro jednoho uživatele v trvání 30. min. ve vnitřních prostorách. Návštěva v zahradě i déle, maximálně dva návštěvníci.
 2. 2. Pro vstup do Domova používejte výhradně hlavní vchod z parkoviště přes recepci.
 3. Vždy je nutné nahlásit svůj kontakt s uživatelem na recepci domova, kde je nezbytné prokázat a stvrdit podpisem, že jste:
 4. a) absolvoval/a nejdéle před 72 RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 (odběr zdravotníkem na odběrovém místě https://odbery.kr-vysocina.cz) s negativním výsledkem, nebo
 5. b) absolvoval/a nejdéle před 24 hodinami atigenní test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 (odběr zdravotníkem na odběrovém místě https://odbery.kr-vysocina.cz/)s negativním výsledkem, nebo
 6. c) byl/a očkována proti onemocnění covid-19 a doloží certifikátem o provedeném očkování, že:

- od aplikace druhé dávky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní nebo

- od aplikace dávky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní.

 1. d) prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace a neuplynulo více než 180 dní, nebo
 2. Návštěvy bez výše doložených skutečností jsou možné pouze v ochranném obleku, a pokud:
 3. Jdete navštívit uživatele v terminálním stádiu onemocnění (oblek zdarma)
 4. Bez respirátoru Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého. V recepci je možno ho zakoupit za 40 Kč.
 5. Vstup do vnitřních prostor domova není dovolen dětem mladším 12-ti let. U starších dětí je nutné dodržet stejné podmínky jako u dospělých
 6. Návštěva si musí chránit ústa a nos respirátorem FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu po celou dobu návštěvy i ve venkovních prostorách.
 7. Dovolenka mimo domov je možná v délce minimálně 5ti nocí. Při návratu se uživatel musí prokázat negativním PCR testem z odběrového místa. https://odbery.kr-vysocina.cz/
 8. Donáška potravin a balíčků je bez omezení.
 9. Využijte dezinfekci na stojanu u vstupních dveří i průběžně v prostorách domova.
 10. Buďte ohleduplní, dodržujte rozestupy (min. 2m) i veškerá další hygienická doporučení.
 11. Dbejte pokynů ošetřujícího personálu. Věřte, že vše činíme s ohledem na zdraví Vás, Vašich blízkých i nás všech.
 12. Výše uvedená pravidla vycházejí z aktuálního nařízení vlády ČR a režimových opatření poskytovatele.
 13. Osobní údaje zařízení uchová po dobu nezbytně nutnou, nejvýše 15 dní.

 

Společně to zvládneme.  Děkujeme Vám za pochopení, pomoc a podporu!Návštěva tří králů v Domově Ždírec

6. ledna 2022, v den svátku Tří králů, zavítali tři králové i do Domova Ždírec. Uživatelé domova si nejdříve poslechli biblický příběh o tom, jak tři králové putovali do Betléma, aby se poklonili a donesli dary právě narozenému Ježíškovi. Po „biblickém okénku“ přišli „na scénu“ samotní tři králové. Zazpívali uživatelům koledu My tři králové a nade dveře svěcenou křídou napsali požehnání do tohoto roku.

Ti z uživatelů, kteří mají obchůzku tří králů spojenou s tříkrálovou sbírkou a chtěli přispět do této celonárodní sbírky organizované Charitou Česká republiky, mohli svůj finanční příspěvek vložit do zapečetěné kasičky, která byla Domovu Ždírec pro tyto účely zapůjčena. Všem, kdo se do tříkrálové sbírky zapojili, patří velké poděkováni.Zapojení se do projektu Ježíškova vnoučata

I v letošním roce se Domov Ždírec opět zapojil do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. 

Díky projektu a štědrým dárcům jsme mohli udělat radost uživatelům, kteří nemají rodinu nebo nejsou  s rodinou z různých důvodů v kontaktu. 

Mezi přáníčky se letos objevil např. nástěnný dřevěný kalendář, fén, holící strojek, sladkosti, deka, předplatné časopisů aj.

Všem dárcům moc děkujeme, vážíme si toho.Poděkování dětem

Srdečně děkujeme všem dětem a paním učitelkám za krásná vánoční přáníčka a dárečky.

Velmi si toho vážíme, že i v tak složitém období na nás myslíte. 

Děkujeme žákům Základní školy a Mateřské školy z Krásné Lípy, žákům ze Základní školy Seifertova, Jihlava, žákům z Waldorfské školní družiny Liberec, dětem z Mateřské školy Ždírec, dětem z Mateřské školy Na Podhoře Polná.

Díky vám mají naši senioři krásnější Vánoce a úsměv na rtech.Kulturní akce v Domově Ždírec v adventním čase

 I když naše společnost a stejně tak náš domov stále žije ve stínu koronaviru, je situace daleko příznivější než v loňském roce v této době, kdy byl domov prakticky uzavřen před vnějším světem. Jsme moc rádi, že letos jsme našim uživatelům mohli v adventu dopřát kulturní akce, což bylo v loňském roce naprosto nemyslitelné.

Hned v 1. adventním týdnu se v domově konala mše svatá, kdy nám kněz připomněl události, které předcházely Kristovu narození.

 V pondělí 13.12.2021 jsme tu po dvouleté odmlce měli koncert pěveckého kroužku Seniorek, jehož koncerty v domově patřily vždy k tradičním akcím. Pásmo pěveckého kroužku Seniorek je postaveno na lidových písních, které soubor doplnil v závěru i o koledy.

Ve středu 15.12 2021 si přišli na své především uživatelé, co pochází či žili v Polné. Do domova za námi přijel besedovat historik, průvodce v Městském muzeu Polná, v Rabínském domě a Synagoze Polná - Jiří Jakeš, který sám sebe popisuje jako hradologa, knihomola a komedianta. Nad historickými i současnými fotografiemi a obrázky Polné uživatelům vyprávěl o historii města Polná, zejména pak o historii polenského hradu a jeho pánech. Sám byl oblečen v dobovém kostýmu a představil se nám jako Viktorin z Kunštátu, syn českého krále Jiříka z Poděbrad, jeden z nejvýznamnějších majitelů hradu a polenského panství.

Čtvrteční program pak byl vyloženě vánoční. Loutkoherec Jan Hrubec se svým vlastnoručně vyrobeným dřevěným divadlem sehrál uživatelům Vánoční příběh aneb Cesta do Betléma. Uživatelé fascinovaně sledovali, jak pod jeho rukama ožívají  loutky Marie, Josefa, Herodese, Tří králů,…  Připomněli jsme si tak událost, bez které by Vánoce nebyly Vánocemi.Oslava svátku svatého Martina v Domově Ždírec

Svátek svatého Martina máme všichni spojený s neoficiálním začátkem zimy. Se zvědavostí očekáváme, zda přijede Martin na bílém koni, zda se o jeho svátku dočkáme první sněhové nadílky.

V Domově Ždírec uživatelé více než na sníh byli zvědaví na představení, které si pro ně na tento den připravily aktivizační pracovnice a které uživatelům přiblížilo život tohoto významného světce a legendy, které se o něm vypráví.

Představení mělo sladkou tečku a to v pohodě svatomartinských rohlíčků, které si uživatelé na tento den v rámci aktivizace sami připravili. A nebyly to jen svatomartinské rohlíčky, na kterých si uživatelé v tento den pochutnali. I oběd byl v Domově Ždírec na svatého Martina sváteční. Podávala se výtečná svatomartinská husa s karlovarským knedlíkem a se zelím.Milá návštěva studentek Vyšší odborné školy sociální Jihlava

Domov přivítal ve dnech 26. listopadu a 3. prosince milou návštěvu v podobě studentek Vyšší odborné školy sociální Jihlava v čele s paní učitelkou.

Studentky měly v rámci projektové skupiny Slunečnice připraven pro uživatele zajímavý program, např. povídání o sv. Kateřině, ukázku tance mazurka, hraní společenských her, videostop v podobě hádání ukázek z filmů a zpívání koled.

Uživatelé si setkání se studentkami užili a my ještě jednou touto cestou studentkám děkujeme za jejich čas a hezký přístup.Návštěva Mikuláše v domově

Dne 6. prosince navštívil v odpoledních hodinách náš  domov Mikuláš s čertem a andělem.

Aktivizační pracovnice měly pro uživatele  a pracovníky domova připravenou scénku o nezbedném dítěti, které se těší na Mikuláše, ale zároveň se obává toho, co bude zapsáno v knize hříchů. Nakonec vše dobře dopadlo.

Scénka všechny přítomné velice pobavila a zpříjemnila odpoledne.

Uživatelé obdrželi od domova mikulášské balíčky s ovocem a malou sladkostí.