Drobečková navigace

O domově > Aktuality

Aktuality


 

 

Sbírka brýlí pro Afriku

Domov Ždírec se zapojil do sbírky dioptrických brýlí pro Afriku.

Máte doma staré nepoužívané dioptrické brýle? Přineste je nejpozději do 31.10.2020 na recepci Domova Ždírec a pomozte tak lidem, kteří je opravdu potřebují, ale nemohou si je z finančních důvodů dovolit. Děkujeme Vám.

Plakát-sbírka-brýlí-2019.jpgPovolení návštěv v Domově Ždírec

          Vážení rodinní příslušníci,

od středy, 26. 8. 2020, jsou opět povoleny návštěvy v Domově Ždírec.

Prosíme, dodržujte stanovená pravidla a chraňte tak zdraví našich uživatelů. Děkujeme.

 

PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY

DOMOVA ŽDÍREC

Návštěvní hodiny

PONDĚLÍ – NEDĚLE

9:00 – 16:30 HODIN

 

Po celou dobu pandemie jsme usilovně bojovali proti zavlečení nákazy do Domova. Prosíme Vás, pomozte nám tento stav zachovat i v době rozvolňování ochranných opatření. Pravidla budou průběžně aktualizována.

 1. Pokud se necítíte zcela zdrávi, nebo se vracíte ze zahraničí, žádáme, odložte návštěvu Vašeho blízkého minimálně o 10 dní.
 2. Návštěva je možná 1x týdně pro jednoho uživatele v trvání 1 hod. maximálně dva návštěvníci (včetně dětí).
 3. Pro vstup do Domova používejte výhradně hlavní vchod z parkoviště přes recepci.
 4. Vždy je nutné nahlásit svůj kontakt s uživatelem na recepci domova, kde je nezbytné pečlivě vyplnit prohlášení o bezinfekčnosti (může nám pomoci odhalit případné ohnisko nákazy a omezit další šíření). Formulář o bezinfekčnosti je také  dispozici i na webových stránkách domova (www.domovzdirec.cz).
 5. V recepci vždy vyčkejte na pracovníka, který Vám změří teplotu. Bez roušky Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého. V recepci je možno zakoupit za 20 Kč jednorázovou roušku. Tímto opatřením snižujeme případné riziko zavlečení nákazy do domova.
 6. V případě naměření teploty vyšší jak 37,0°C Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého.
 7. V rámci ochrany si v přímém kontaktu s Vašimi blízkými ponechte nasazenou roušku nebo dodržujte bezpečnou vzdálenost (min 1,5 m)
 8. Donáška potravin a balíčků je bez omezení.
 9. Snažte se omezit pobyt ve vnitřních prostorách Domova, využijte k návštěvě park, altán, lavičky.
 10. Využijte dezinfekci na stojanu u vstupních dveří i průběžně v prostorách domova.
 11. Buďte ohleduplní, dodržujte rozestupy (min. 1,5 m) i veškerá další hygienická doporučení.
 12. Dbejte pokynů ošetřujícího personálu. Věřte, že vše činíme s ohledem na zdraví Vašich blízkých i nás všech.
 13. Výše uvedená pravidla vycházejí z aktuálního nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR vydané dne 18. 8. 2020.

 

Společně to zvládneme. 

Děkujeme Vám za pochopení, pomoc a podporu! 

Tým Domova Ždírec

 

Pravidla pro návštěvníky platná od 26. 8. 2020

Prohlášení o bezinfekčnosti platné od 26. 8. 2020Volná pracovní pozice - kuchař/kuchařka

Do našeho týmu hledáme kuchaře/kuchařku na hlavní pracovní poměr. Bližší informace naleznete v záložce "Pro veřejnost".Oslava 100. narozenin

V Domově Ždírec 17. července 2020 oslavila nádherné 100. narozeniny paní Anna Kotásková.

    Paní Kotásková pochází z Proseče Obořiště.  Většinu života pak prožila v Třešti. Nejdříve pracovala jako kadeřnice, po svatbě nastoupila jako prodavačka do prodejny obuvi, kde pracovala až do důchodu- nejdříve ve Snaze a potom u Bati. Tuto práci měla moc ráda a každému dokázala s výběrem bot perfektně poradit. S manželem se věnovala sportu. Nejraději měla pěší turistiku v horách a v zimě běžky. Jejím velkým koníčkem bylo také cestování a zahrádka. Příbuzní popisují paní Kotáskovou jako výtečnou kuchařku a nesmírně laskavou a hodnou osobu, s kterou se vždycky moc nasmáli. Ani s léty paní Kotásková nic ze své laskavosti a dobrosrdečnosti neztratila. V Domově Ždírec, kde paní Kotásková žije od roku 2016, ji máme všichni moc rádi. Má tu pověst velké milovnice koček. Těší ji společnost kocoura, který v domově žije. Když paní Kotáskovou pečovatelky na křesílku dovezou do společenské místnosti, hned se rozhlíží, jestli je kocour na přilehlé terase. Má radost, když jí pečovatelky kocoura dají do náruče, aby se s ním mohla potěšit. Jejím věrným společníkem je i plyšová terapeutická kočka, kterou má neustále při sobě.

    Paní Kotáskové jsme chtěli uspořádat velkolepou oslavu. Měli jsme pozvaného harmonikáře, paní Kotáskové měli přijít osobně poblahopřát zástupci obce a Kraje Vysočina. Bohužel zpřísnění opatření související s rozšířením COVID 19 na Jihlavsku nás donutilo změnit plány ohledně oslavy paní Kotáskové. Od 11. 7.2020 u nás v domově opět platí zákaz návštěv. Oslavy se tak bohužel nemohli zúčastnit ani příbuzní paní Kotáskové, se kterými byl domlouván termín oslavy tak, aby na ní mohli být, ani další pozvaní hosté. Oslava proběhla v komornějším duchu. Zúčastnil se jí pouze užší okruh uživatelů, se kterými paní Kotásková tráví čas na jídelně a na aktivizačních programech, a pracovníci domova.   

      I přesto se oslava vydařila. Gratulanti věnovali paní Kotáskové květiny, ale i speciální osobní dárky. Paní Kotásková dostala dort ve tvaru knihy, kde byla její fotografie a veršované přání k jejímu významnému jubileu. Další její fotografie tvořily číslici „100“ a byly zarámované do obrazu. Číslice 100 byla i na skleničce, kterou paní Kotásková také dostala na památku. Aktivizační pracovnice, Lenka Baková, si pro paní Kotáskovou připravila kulturní vložku v podobě ukázky scénického tance. Dalším překvapením pro paní Kotáskovou byla písnička s vlastním textem složená pro tento slavnostní den.

2.png

 

 

3.png

 

 

1.pngAktuální zpráva z domova

            Vážení rodinní příslušníci a příznivci našeho domova,

i nadále platí  zákaz návštěv. Pokud byste chtěli přinést balíček svému blízkému, je možné ponechat na recepci a my rádi předáme. Dovolenky uživatelů zatím nedoporučujeme.

V domově je situace klidná, život v domově probíhá bez jakéhokoliv omezení – uživatelé hojně využívají zahradu domova a i nadále probíhají volnočasové aktivity.  

Od pondělí 27. 7. 2020 jsme opět přistoupili k testování všech pracovníků na onemocnění COVID 19 – všichni s negativním výsledkem.

I nadále probíhá každodenní měření teploty jak uživatelů tak pracovníků.

I nadále můžete využít projekt „Ahoj babi“ (www.ahojbabi.cz), kde si můžete zarezervovat videohovor s Vašim blízkým. Pokud by byly všechny termíny obsazeny, spojte se prosím se soc. pracovnice a domluvte se s nimi na náhradní termín.

Pokud byste se chtěli dotázat, jak se daří Vašemu blízkému, můžete se také obrátit na  staniční sestry domova.

 

Tým Domova ŽdírecAktualizace pravidel pro návštěvníky Domova Ždírec

Vážení rodinní příslušníci  a návštěvníci našeho domova,

vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace došlo k 7. 7. 2020 k aktualizaci pravidel pro návštěvníky Domova Ždírec. Dovolenky uživatelů jsou od dnešního dne povoleny za předpokladu, že  v případě, že bude v Domově vyhlášena karanténa, zůstane uživatel na dovolence po celou dobu karantény. Po návratu z dovolenky bude u uživatele proveden Rapid test na COVID - 19.

Děkujeme za dodržování nastavených pravidel.

Tým Domova Ždírec

 

 

PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY DOMOVA

Návštěvní hodiny

PONDĚLÍ – NEDĚLE

9:00 – 16:30 HODIN

 

Po celou dobu pandemie jsme usilovně bojovali proti zavlečení nákazy do Domova. Prosíme Vás, pomozte nám tento stav zachovat i v době rozvolňování ochranných opatření. Pravidla budou průběžně aktualizována.

 1. Pokud se necítíte zcela zdrávi, odložte, prosíme, návštěvu Vašeho blízkého na jindy.
 2. Zvažte četnost a délku návštěvy – minimalizujete riziko nákazy. Doporučujeme max. 45 minut/návštěva/1x týdně.
 3. Vždy je nutné nahlásit svůj kontakt s uživatelem na recepci domova, kde je nezbytné pečlivě vyplnit prohlášení o bezinfekčnosti (může nám pomoci odhalit případné ohnisko nákazy a omezit další šíření). Formulář o bezinfekčnosti je také  dispozici i na webových stránkách domova (www.domovzdirec.cz).
 4. V recepci vždy vyčkejte na pracovníka, který Vám změří teplotu a poskytne Vám jednorázovou roušku za částku 20,-Kč v případě, že nebudete mít vlastní. Bez roušky Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého. Tímto opatřením snižujeme případné riziko zavlečení nákazy do domova.
 5. V případě naměření teploty vyšší jak 37,0°C Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého.
 6. V rámci ochrany si v přímém kontaktu s Vašimi blízkými ponechte nasazenou roušku nebo dodržujte bezpečnou vzdálenost (min 1,5 m).
 7. Doporučujeme, nejezděte ve velkých skupinách, vyšlete pouze zástupce rodiny (max. 2 osoby). Dětem je povolen vstup pouze do společných prostor domova (zahrada, recepce).
 8. Snažte se omezit pobyt ve vnitřních prostorách Domova, využijte k návštěvě park, altán, lavičky.
 9. Pro vstup do Domova používejte výhradně hlavní vchod z parkoviště přes recepci.
 10. Využijte dezinfekci na stojanu u vstupních dveří i průběžně v prostorách domova.
 11. Buďte ohleduplní, dodržujte rozestupy (min. 1,5 m) i veškerá další hygienická doporučení.
 12. Dbejte pokynů ošetřujícího personálu. Věřte, že vše činíme s ohledem na zdraví Vašich blízkých i nás všech.
 13. Výše uvedená pravidla vycházejí z aktuálního nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR vydané dne 4. 7. 2020.


POZOR! Změna v návštěvních hodinách.

Vážení návštěvníci domova,

od pátku, 29. 5. 2020, dojde ke změně návštěvních hodin takto:

Pondělí - neděle

9:00 - 16.30 hodin

Děkujeme za pochopení.

Tým Domova ŽdírecPovolení návštěv v Domově Ždírec

Na základě příznivé epidemiologické situace a na základě schválení Ministerstva zdravotnictví ČR budou od 25. května 2020 povoleny návštěvy uživatelů v Domově Ždírec.

Abychom předešli případnému zavlečení nákazy COVID – 19 do našeho domova, je nutné, při Vašich návštěvách, striktně dodržovat nastavená pravidla, která naleznete níže.

Pravidla se mohou průběžně měnit dle vyvíjející se aktuální situace, proto prosíme, průběžně sledujte webové stránky našeho domova.

 

PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVNÍKY DOMOVA

Návštěvní hodiny

PONDĚLÍ – NEDĚLE

9:00 – 17:00 HODIN

 

Po celou dobu pandemie jsme usilovně bojovali proti zavlečení nákazy do Domova. Prosíme Vás, pomozte nám tento stav zachovat i v době rozvolňování ochranných opatření. Pravidla budou průběžně aktualizována.

 

 1. Pokud se necítíte zcela zdrávi, odložte, prosíme, návštěvu Vašeho blízkého na jindy.
 2. Zvažte četnost a délku návštěvy – minimalizujete riziko nákazy. Doporučujeme max. 45 minut/návštěva/1x týdně.
 3. Pravdivě a pečlivě vyplňte prohlášení o bezinfekčnosti (může nám pomoci odhalit případné ohnisko nákazy a omezit další šíření). Prohlášení o bezinfekčnosti obdržíte na recepci domova. Je k dispozici i na webových stránkách domova.
 4. V recepci vždy vyčkejte na pracovníka, který Vám změří teplotu a poskytne Vám jednorázovou roušku za částku 20,-Kč. V roušce, ve které přijdete, Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého. Tímto opatřením snižujeme případné riziko zavlečení nákazy do domova.
 5. V případě naměření teploty vyšší jak 37,5°C Vám nebude umožněna návštěva Vašeho blízkého.
 6. Během návštěvy nesnímejte ochranu úst a nosu, ani Vašich blízkých.
 7. Nejezděte ve velkých skupinách, vyšlete pouze zástupce rodiny (max. 2 dospělé osoby – dětem je vstup do vnitřních prostor zakázán).
 8. Snažte se omezit pobyt ve vnitřních prostorách Domova, využijte k návštěvě park, altán, lavičky.
 9. Pro vstup do Domova používejte výhradně hlavní vchod z parkoviště přes recepci.
 10. Využijte dezinfekci na stojanu u vstupních dveří i průběžně v prostorách domova.
 11. Dle stanoviska KHS Jihlava je velmi rizikové vnášet cokoli do prostor Domova. Donesené věci musí být uloženy na 48h do karantény! Nenoste jídlo, drobné občerstvení je možno zakoupit v recepci domova.
 12. Buďte ohleduplní, dodržujte rozestupy (min. 2 metry) i veškerá další hygienická doporučení.
 13. Dbejte pokynů ošetřujícího personálu. Věřte, že vše činíme s ohledem na zdraví Vašich blízkých i nás všech.

 Společně to zvládneme. 

Děkujeme Vám za pochopení, pomoc a podporu!

 

Pravidla pro návštěvníky domova (ke stažení)

Prohlášení o bezinfekčnosti (ke stažení)Aktuality

V minulém týdnu opět proběhlo testování všech pracovníků domova na přítomnost COVID -19 a opět s negativními výsledky. V testování budeme i nadále pokračovat a to ve 14 denních intervalech. I nadále pokračujeme v měření teploty jak u uživatelů (2x denně) tak pracovníků (1x denně) – všichni bez teplot.

Opět jsme zahájili provoz recepce, ale prozatím v omezeném režimu. Uživatelé a pracovníci domova si mohou zakoupit své oblíbené pochutiny v čase od 11:00 – 15:00 hodin. Jejich konzumace je povolena pouze mimo prostory recepce, abychom zabránili shlukování většího počtu lidí na jednom místě. Při návštěvě recepce musí všichni dodržovat nastavená hygienická opatření – mít zakrytá ústa a nos, dodržovat bezpečný odstup od ostatních a důkladně si umývat a dezinfikovat ruce.

Ve čtvrtek, 7. května 2020, zavítají do našeho domova herci z Horáckého divadla Jihlava se svým charitativním představením – výběr scének a písní ze hry „Škola, základ života“. Uživatelé a pracovníci domova budou moci jejich vystoupení sledovat z bezpečné vzdálenosti. Představení se odehraje na nádvoří domova. Kdo bude chtít, může sledovat z oken, popř. nabídneme doprovod na nádvoří. Představení je určeno i pro pracovníky domova jako poděkování za jejich práci v této nelehké době.

I letos jsme si ze Zoologické zahrady Jihlava přivezli 3 kozlíky. Uživatelé je tak mohou při svých procházkách po areálu domova navštívit a dát jim i něco dobrého – např. suchý chléb, trávu.

O projekt „Ahoj babi“ je neustále velký zájem. Pro zkvalitnění kontaktů s rodinami jsme prodloužili délku videohovorů na 30 minut. Původně si mohly rodiny rezervovat videohovor na 15 minut, ale praxe ukázala, že je tento čas nedostatečný.

Tým Domova Ždírec

 

 Aktuální dění v domově

V Domově je situace klidná.

 

Během tohoto týdne dojde k opětovnému testování pracovníku na COVID -19 a doufejme, že výsledky budou opět negativní.

 

Domov se bohužel dlouhodobě potýká s nedostatkem pracovníků v přímé péči. Několik pracovníků nám chybí stabilně, tři pracovníci čerpají v současné době OČR (v souvislosti s COVID -19). Za pracovníky na OČR máme náhradu v podobě 3 studentů, kteří nám vypomáhají formou dohody o provedení práce. Jedná se o studenty ze Střední zdravotnické školy Jihlava a z Vyšší odborné sociální školy Jihlava.

 

V souvislosti s přechodem na nový standard vysílání DVB-T2 zakoupil Domov během měsíce duben 48 ks televizorů. Ty budou vyměněny za stávající TV. Naši páni údržbáři postupně ladí programy a uživatelé budou mít nově i možnost sledovat nový televizní program ČT 3, který byl vytvořen speciálně pro seniory. Domov na zakoupení TV obdržel finanční podporu od svého zřizovatele, tj. Kraje Vysočina.

 

Máme velkou radost, že projekt „Ahoj babi“, do kterého jsme se zapojili je hojně využíván rodinami a přáteli našich uživatelů. Týdně se uskuteční cca 15 videohovorů, což nás těší. Díky daru v podobě 2 ks tabletů budou sociální pracovnice domova, které zajišťují videohovory, flexibilnější.

 

Vycházky uživatelů mimo areál domova nejsou zatím povoleny a tak využíváme hezkého počasí k procházkám do parku a zahrady.

 

I nadále neustává dobročinná pomoc od různých společností a firem, a tak bychom rádi poděkovali:

 Fy BEL Sýry Česko a. s., Želetava  – sýry pro pracovníky a uživatele

Fy NUTREND – produkty pro doplnění energie – pro pracovníky

Nakladatelství Albratros – knihy různých žánrů – pro uživatele

Nadace Charty 77 – 2 tablety zn. HUAWEI, které budou sloužit pro komunikaci uživatelů s rodinami

 

Tým Domova Ždírec

 

obrázek 1.jpg

 Foto: pracovníci s dárky (proteinové tyčinky) od fy Nutrend