Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Pro zájemce o službu > Nástup do domova

Nástup do domova

Vážená paní, vážený pane,

pro usnadnění Vaší přípravy k přijetí do našeho domova jsme pro Vás připravili seznam potřebných dokladů a doporučeného oblečení a vybavení:

Doklady:

 • Občanský průkaz
 • Průkaz pojištěnce (zdravotní pojišťovny)
 • Karta nebo výpis z karty od praktického lékaře, u kterého jste registrován/a
 • Hotovost dle Vašeho uvážení (pokud si nejste jistá/ý výší částky, můžete se domluvit se sociální pracovnicí)

Oblečení:

 • Spodní prádlo v přiměřeném množství
  • 5x spodní kalhotky, u mužů trenýrky
  • 5x halenka, u mužů košile – dlouhý rukáv
  • 3x halenka nebo tričko – krátký rukáv
  • 2x svetr, vesta nebo fleecová bunda (teplejší)
 • Oblečení na vycházky venku – zimní a jarní bunda, šátek, šála, čepice, rukavice, kalhot, sukně
 • Oblečení k malým společenským příležitostem (kulturní akce v domově, atd.)
 • Přezůvky (2x – pantofle + bačkory), 1x pohodlné boty na ven lehké, 1x pohodlné boty na ven teplé uzavřené
 • 3x noční košile nebo pyžamo, pokud trávíte na lůžku větší část času během dne, je třeba vzít více kusů nočních košil nebo pyžam
 • 1x župan
 • Další oblečení, na které jste zvyklá/ý doma, a ve kterém se cítíte dobře.

  Samozřejmě si můžete vzít další oblečení, jen myslete na to, že na uložení šatstva a prádla máte na pokoji k dispozici omezené místo. Rodina Vám může kdykoliv další oblečení dovézt. Doporučené počty oblečení vychází z našich postřehů a zkušeností. Samozřejmě se mohou lišit od Vašich zvyklostí.  Důležité je, aby oblečení bylo pohodlné a dobře udržovatelné (praní v prádelně nemocnice Havlíčkův Brod) – tzn. volte spíše bavlněné věci, které snesou praní při vyšších teplotách.

  Prádlo můžeme označit – vzhledem k počtu našich uživatelů – aby nedošlo k jeho ztrátě či záměně. Nabízíme Vám možnost označení se zkratkou Vašeho příjmení formou zažehlení na místa, která nejsou viditelná (do švů, na límeček košil na zátylku atd.). Pokud si budete chtít svoje oblečení označit sami, prosíme, domluvte se s námi na vhodném způsobu.

Toaletní potřeby:

Ručníky, žínky – nejméně 5 ks od obojího, kartáček na zuby, zubní pasta, ústní voda – pokud ji používáte, kelímek na zubní náhradu – opět pouze pokud ji používáte, mýdlo, šampon, toaletní papír, hřeben, holící potřeby (elektrický strojek), nůžky, pilník na nehty (ev. manikůru).

Ostatní věci:

Drobné předměty připomínající prostředí Vašeho domova – např. vázička, hodiny, obrázky, obraz na zeď, fotografie, polštářek pod hlavu atd. Pokud si nejste jistí, zda věc, kterou si chcete vzít s sebou, bude vhodná, můžete nás kdykoliv kontaktovat a poradit se. Váš budoucí pokoj je vybaven nábytkem, proto si s sebou žádný neberte, můžete si vzít ale křeslo, na které jste zvyklí. Jiné opět konzultujte s námi.

Jestliže potřebujete jakékoliv pomůcky – sluchadlo, francouzské hole, chodítko, invalidní vozík atd. – vezměte si je s sebou.

Co je dobré zajistit před přijetím do našeho domova:

Náš domov není zdravotnické zařízení, proto zde není trvale přítomen lékař. Váš příchod do našeho domova projednejte s Vaším praktickým lékařem, kde jste zaregistrován/a, a pokud budete chtít, aby Vám byla poskytována lékařská péče lékařkou, který do našeho domova dochází (MUDr. Hájková), zajistěte si svoji kartu nebo alespoň výpis z karty tak, abyste ji měl/a v den přijetí u sebe.

Vezměte si s sebou do domova léky minimálně na 3 dny po vašem přijetí.

Vaše další případné dotazy rádi zodpoví pracovníci sociálního úseku domova:

Bc. Dagmar Prchalová, tel. 561 111 306, mobil: 730 595 699
Bc. Kateřina Předložilová, tel: 561 111 321, mobil: 739 204 993

Bc. Eva Josífková, tel. 561 111 307, mobil: 733 539 585 (vedoucí soc. úseku)