Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Aktuality > Výlet do ZOO Jihlava

Výlet do ZOO Jihlava 

V pondělí 14. června 2021 uspořádal Domov Ždírec pro skupinku uživatelů výlet do jihlavské ZOO. Na výlet se z Domova Ždírec vydaly samé dámy. Těšily se především na žirafy, opice a šelmy. Za vstupní branou do ZOO si uživatelky získalo hned první zvíře, co uživatelky spatřily. Byla to roztomilá surikata hlídkující vzpřímeně na vyvýšenině. Naše výletnice se velice zajímaly o to, co je to za zajímavé zvířátko. Bavily se tím, jak stojí na zadních nožkách a stráží své teritorium. 

Setkání s žirafami, na které se uživatelky domova tolik těšily, bylo úžasné. Uživatelky obdivovaly, jak majestátně si před námi žirafy ve svém výběhu vykračovaly.

Velkým překvapením byl pro uživatelky pohled na „jihlavské“ medvědy. Představovaly si je větší. Podivovaly se, jací to jsou malí roztomilí méďové.

A aby byl výlet do ZOO ještě příjemnější, zavítaly jsme v ZOO i do jednoho z bufetů. Uživatelky malinko „zahřešily“ a objednaly si hranolky. Jídlo, které se v jídelně domova nepodává.

Pro uživatelky byl výlet velkým zážitkem. Jak se celá skupinka uživatelek   shodla, nebyly už v ZOO spoustu let.  Některé z uživatelek vzpomínaly, že v ZOO byly naposledy, když jejich děti byly ještě malé. Velmi je tedy překvapilo, jak se ZOO za tu dobu, co v ní nebyly, proměnila.

 

1.jpg2.jpg3.jpg5.jpg7.jpg