Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Aktuality > Setkání uživatelů s dětmi z Mateřské školy Ždírec

Setkání uživatelů s dětmi z Mateřské školy ŽdírecPo vynucené odmlce Domov Ždírec znovuobnovil spolupráci s MŠ Ždírec.               

V úterý 8. listopadu se v Domově Ždírec uskutečnilo první setkání seniorů s dětmi. Kvůli vysoké absenci dětí v mateřské školce přišla do domova dětí  jen hrstka, i tak však radost seniorů z přítomnosti dětí byla ohromná. 

    První setkání, které bylo seznámením dětí s uživateli domova a s prostředím domova, jsme pojali hravě a různorodě, aby se děti v novém prostředí rozkoukaly a osmělily. S překonáním ostychu dětem pomohla domovská třítýdenní morčátka, která v domově chováme a která jsme donesli dětem ukázat. Děti nám pomohly vymyslet pro morčátka jména a při té příležitosti jsme od nich vyzjistili, jak se jmenují ony. 

    Pak děti soutěžily ve shazování kuželek. Naši uživatelé byli vděčným obecenstvem, které malým soutěžícím nadšeně fandilo. S dětmi jsme vyrobili velkou sovu, jejíž tělo tvořil pytel spadeného listí. Děti pomáhaly napěchovat listí do pytle. Překvapením pak pro děti bylo, když jsme jim předali podobně vyrobené malé sovičky. Ty však nebyly vycpané listím, ale k radosti dětí barevnými lentilkami. 

Velkou zábavou pak pro děti bylo, když jsme s nimi v kroužku hrály hru na kočku a na myš. Hra je pohltila natolik, že jsme do hry přibrali i naše seniory, s kterými si děti kočku a myš v kruhu předávaly. Na závěr jsme si díky dětem připomněly hru Zlatá brána. Spousta uživatelů se rozpomnělo na text říkanky, která tuto hru doprovází.

    Čas ve společnosti dětí uživatelům rychle utekl, a protože měli z návštěvy dětí velkou radost, rovnou jsme se školkou naplánovali další setkání na měsíc prosinec.

 

Děti z MŠ Ždírec
Děti z MŠ Ždírec
Děti z MŠ Ždírec
Děti z MŠ Ždírec
Děti z MŠ Ždírec