Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Aktuality > Canisterapie v Domově Ždírec

Canisterapie v Domově Ždíreccanisterapie

Již 11 let  v našem domově rozdávají radost pejsci.

Prvním byla Sára, labradorský retrívr, která se svojí paničkou, aktivizační pracovnicí  Lenkou Bakovou, rozdávala radost  8 let a pak odešla na ,,zasloužený  psí důchod“.

Její roli převzala Ennie, nyní 7 let a její dcera Beanca  2 roky. Taktéž plemeno labradorského retrívra. Pravidelně navštěvují uživatele v domově pro seniory.

Na podzim roku 2021 rozšířil náš tým Tony – 3 letý stafordšírský bulteriér. Spolu se svou paničkou, aktivizační pracovnicí, Klárou Klempířovou navštěvuje uživatele v domově se zvláštním režimem.

Všichni tři pejsci složili zkoušky u Cantes z. p. s. Vysočina. Canisterapií se rozumí pozitivní až léčebný kontakt člověka a psa. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu. Canisterapie přispívá k rozvoji hrubé a jemné motoriky, podněcuje verbální a neverbální komunikaci.

Uživatelům dělá přítomnost pejsků radost. Pokaždé když se objeví na oddělení, vesele je vítají. V rámci skupinové terapie si uživatelé pejsky hladí, házejí jim míček, pejskové se od nich pak dočkají odměny ve formě pamlsku. Během individuální canisterapie navštěvujeme uživatele na pokojích.

canisterapie
canisterapie
canisterapie
canisterapie