Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Střípky z domova > Ohlédnutí za Velikonocemi v Domově Ždírec

Ohlédnutí za Velikonocemi v Domově ŽdírecKonec měsíce března a první dubnové dny probíhaly v Domově Ždírec ve znamení velikonočních svátků. Velikonoční tématika se objevovala při tvoření z keramiky, ale i dalších rukodělných aktivitách.

Těsně před Velikonocemi pak byla aktivizační setkání plně věnovaná svátkům jara. Nad předměty, které k Velikonocům neodmyslitelně patří, jsme si s uživateli povídali o tradicích spjatých s jednotlivými dny velikonočního neboli pašijového týdne. Nad upletenou pomlázkou si někteří uživatelé rozpomněli, jak a z kolika proutků dokázali pomlázku uplést. Nad vajíčky a cibulovými slupkami ženy vzpomínaly, že právě v cibulových slupkách barvily vajíčka nejčastěji a nejraději,... Všichni si vybavili velikonoční koledu "Hody, hody, doprovody".

A protože k velikonočním svátkům patří specifické pokrmy, zařadili jsme do aktivizačního programu velikonoční pečení a s uživateli si upekli velikonoční jidáše a velikonočního beránka.

Neopomněli jsme také na skutečnost, že velikonoční svátky jsou pro velkou část uživatelů především velkým křesťanským svátkem. Zprostředkovali jsme proto věřícím uživatelům setkání s knězem. To se uskutečnilo v menších skupinkách za dodržení přísných epidemiologických opatřeních. Přestože se nejednalo o klasickou mši, která se za současných podmínek v domově konat nemůže, bylo pro uživatele setkání s knězem příjemnou a hlavně povzbudivou událostí.

Velikonoce 2021
Velikonoce 2021
Velikonoce 2021
Velikonoce 2021