Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Aktuality > Masopust 2023

Masopust 2023Datum konání:
20.2.2023
Datum ukončení:
30.4.2023

     Hudba s tancem, masky, koblížky a hlavně dobrá nálada. V takovém duchu se nesl masopust v Domově Ždírec. Letos se uskutečnil v úterý 14. února. Aby masky potěšily co nejvíce uživatelů, pojali jsme masopust jako maškarní průvod, kdy masky s muzikantem panem Makovičkou zavítaly za uživateli na všechna oddělení. 

    Masky byly letos obzvlášť pestré, barevné, veselé. Mezi maskami byl klaun, cikánka, muchomůrka, ale i pohádkové bytosti- Maková panenka s motýlem Emanuelem, víla. Maska "Slunečný den" chtěla uživatelům vynahradit sluníčko, které se jim v těchto dnech nedostává. Maska baletky byla jednoznačně největší tanečnicí mezi maskami. Těch otoček co udělala! U mužů velkou pozornost vzbudila maska šarmantní dámy z padesátých let. Ta však svým obdivovatelům přiznala, že má políčeno na fotbalistu, který byl také v maškarním průvodu. Ten by byl pro ni ideálním sponzorem.

    Masky s muzikantem nejenže uživatele pobavily, ale pohostily je i masopustními koblížky, které si sami uživatelé společně s aktivizačními pracovnicemi během dopoledne pro tuto příležitost připravili.

 

Masopust
Masopust
masopust