Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Aktuality > Kulturní akce v Domově Ždírec v adventním čase

Kulturní akce v Domově Ždírec v adventním čase I když naše společnost a stejně tak náš domov stále žije ve stínu koronaviru, je situace daleko příznivější než v loňském roce v této době, kdy byl domov prakticky uzavřen před vnějším světem. Jsme moc rádi, že letos jsme našim uživatelům mohli v adventu dopřát kulturní akce, což bylo v loňském roce naprosto nemyslitelné.

Hned v 1. adventním týdnu se v domově konala mše svatá, kdy nám kněz připomněl události, které předcházely Kristovu narození.

 V pondělí 13.12.2021 jsme tu po dvouleté odmlce měli koncert pěveckého kroužku Seniorek, jehož koncerty v domově patřily vždy k tradičním akcím. Pásmo pěveckého kroužku Seniorek je postaveno na lidových písních, které soubor doplnil v závěru i o koledy.

Ve středu 15.12 2021 si přišli na své především uživatelé, co pochází či žili v Polné. Do domova za námi přijel besedovat historik, průvodce v Městském muzeu Polná, v Rabínském domě a Synagoze Polná - Jiří Jakeš, který sám sebe popisuje jako hradologa, knihomola a komedianta. Nad historickými i současnými fotografiemi a obrázky Polné uživatelům vyprávěl o historii města Polná, zejména pak o historii polenského hradu a jeho pánech. Sám byl oblečen v dobovém kostýmu a představil se nám jako Viktorin z Kunštátu, syn českého krále Jiříka z Poděbrad, jeden z nejvýznamnějších majitelů hradu a polenského panství.

Čtvrteční program pak byl vyloženě vánoční. Loutkoherec Jan Hrubec se svým vlastnoručně vyrobeným dřevěným divadlem sehrál uživatelům Vánoční příběh aneb Cesta do Betléma. Uživatelé fascinovaně sledovali, jak pod jeho rukama ožívají  loutky Marie, Josefa, Herodese, Tří králů,…  Připomněli jsme si tak událost, bez které by Vánoce nebyly Vánocemi.

Kulturní akce v adventním čase
Kulturní akce v adventním čase
Kulturní akce v adventním čase