Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

O domově > Aktuality > Týden sociálních služeb

Týden sociálních služebVe dnech 4. - 10. října 2021 se uskutečnil již 13. ročník Týdne sociálních služeb. Domov Ždírec se do Týdne sociálních služeb také připojil a pro své uživatele i zaměstnance v tomto týdnu uspořádal mimořádné akce.

     Pro zaměstnance domova byly určeny během Týdne sociálních služeb dva vzdělávací semináře. Konaly se přímo v prostorách domova. Jeden z nich byl zaměřen na individuální plánování. Druhý ze seminářů- „Křehký senior a zhoršování jeho stavu“ byl věnován změnám, ke kterým u seniorů dochází v souvislosti s chronickými  a degenerativními onemocněními včetně snižování psychické kondice ve vztahu k jeho sociální situaci.

     Pro uživatele domova začal Týden sociálních služeb vesele. Pondělní odpoledne strávili ve společnosti  canisterapeutických pejsků Ennie a Bey. Ty naši uživatelé dobře znají, protože Ennie a Bea navštěvují naše uživatele pravidelně. Tato canisterapie však byla výjimečná v tom, že tu byly obě fenky spolu. Pro uživatele bylo zajímavé mít tu obě fenky- mámu s dcerou pohromadě. Jejich společnost si moc užívali.

     Úterní odpoledne v Týdnu sociálních služeb patřilo ve ždíreckém domově hudbě. Konal se tu koncert Vladimíra Pecháčka. Ten byl dlouhé roky členem legendární skupiny Šlapeto, ale jako zpěvák a houslista působil i v Orchestru Ondřeje Havelky. V repertoáru Vladimíra Pecháčka byly staropražské a lidové písně a především pak hity Karla Hašlera, které Vladimír Pecháček prokládal vtipnými prupovídkami. Uživatelé se při jeho koncertu dobře bavili, nestárnoucí šlágry si s ním rádi i zazpívali.

    Ve středu se pak příznivci cestování mohli pomyslně vydat s dobrodruhem a cestovatelem Janem Mrázem na „svatojakubskou pouť“. Prostřednictvím promítaných fotografií a videozáběrů mohli uživatelé sledovat jeho cestu z Velkého Beranova u Jihlavy až do španělského Santiaga de Compostela, kterou absolvoval na starém kole značky Favorit. Uživatelé obdivovali nádherná místa, která Jan Mráz během své cesty navštívil, ale především však jeho odhodlání, zdatnost a kondici, díky kterým dokázal za 33 dní na kole zdolat 3 333 km. Milým překvapením pro našeho přednášejícího bylo, že se mezi našimi uživateli našli podobně zdatní cyklisti jako je on. Jeden z uživatelů přiznal, že se v mládí věnoval cyklistice a na kole se vydal do Jugoslávie a Švýcarska.

 

tisk.jpg