Drobečková navigace

O domově > Aktuality > Návštěvy v domově a testování

Návštěvy v domově a testováníVážení rodinní příslušníci a návštěvníci,

přesto, že se i nadále potýkáme s nákazou COVID 19 mezi našimi uživateli i zaměstnanci, rozhodli jsme se umožnit Vám návštěvu Vašich blízkých.

Návštěvy v Domově Ždírec p. o. jsou povoleny od pondělí do neděle, v čase od 13 do 16h, ale pouze v případě:

  • že doložíte negativní test na COVID 19, ne starší 48h
  • pozitivní test na COVID 19, ne starší 90 dnů.
  • jste opatrovníkem uživatele s omezenou svéprávností
  • jdete navštívit uživatele, kde to vyžaduje psychický stav či sociální situace
  • jdete navštívit uživatele v terminálním stádiu onemocnění

Nabízíme Vám možnost testování antigenními testy, které provedou naše zdravotní sestry. A to vždy v pondělí a ve čtvrtek od 13 do 14h v prostorách bočního vchodu z parkoviště Domova Ždírec p. o. Na testování je třeba se objednat na telefonním čísle 561 111 322. Ve všední dny od 10 do 15h, nejpozději den předem.

Poslední testování v našem domově proběhne 23. 12. 2020 (středa). Poté, prosíme, využijte možnost plošného testování v ČR.

Návštěva může být u jednoho uživatele 1x týdně po dobu 30 min a nesmíte odložit respirátor FFP2 – pokud nemáte vlastní, můžete si ho zakoupit v recepci domova za 40 Kč. Je zakázáno v době návštěvy jíst i pít. Donesené balíčky si Vaši blízcí odnesou na oddělení.

Pokud je nutná návštěva na pokoji, je nezbytné využít jednorázový ochranný oblek (rukavice, plášť, návleky na obuv a vlasy). Sada je k zakoupení na recepci za 140Kč.

Přesný čas návštěvy si domluvte ve všední dny, v čase od 10 do 15h. na telefonním čísle 561 111 322, nejpozději den předem.

Víme, že také vnímáte rizika, spojená s obnovením návštěv v domově.  Buďte i nadále trpěliví a zodpovědní. Velmi pečlivě sledujte svůj zdravotní stav a zvažujte bezpečnost návštěvy.

I nadále můžete využívat videohovory, a přinášet svým blízkým balíčky.

Vážíme si Vaší ohleduplnosti a podpory!!

Tým domova Ždírec.

 

Ke stažení:

Podrobná pravidla pro návštěvníky.pdf

Čestné prohlášení - Vzor č.1.pdf

Čestné prohlášení návštěvníka - Vzor č.3.pdf