Drobečková navigace

O domově > Aktuality > Oslava 100. narozenin

Oslava 100. narozeninV Domově Ždírec 17. července 2020 oslavila nádherné 100. narozeniny paní Anna Kotásková.

    Paní Kotásková pochází z Proseče Obořiště.  Většinu života pak prožila v Třešti. Nejdříve pracovala jako kadeřnice, po svatbě nastoupila jako prodavačka do prodejny obuvi, kde pracovala až do důchodu- nejdříve ve Snaze a potom u Bati. Tuto práci měla moc ráda a každému dokázala s výběrem bot perfektně poradit. S manželem se věnovala sportu. Nejraději měla pěší turistiku v horách a v zimě běžky. Jejím velkým koníčkem bylo také cestování a zahrádka. Příbuzní popisují paní Kotáskovou jako výtečnou kuchařku a nesmírně laskavou a hodnou osobu, s kterou se vždycky moc nasmáli. Ani s léty paní Kotásková nic ze své laskavosti a dobrosrdečnosti neztratila. V Domově Ždírec, kde paní Kotásková žije od roku 2016, ji máme všichni moc rádi. Má tu pověst velké milovnice koček. Těší ji společnost kocoura, který v domově žije. Když paní Kotáskovou pečovatelky na křesílku dovezou do společenské místnosti, hned se rozhlíží, jestli je kocour na přilehlé terase. Má radost, když jí pečovatelky kocoura dají do náruče, aby se s ním mohla potěšit. Jejím věrným společníkem je i plyšová terapeutická kočka, kterou má neustále při sobě.

    Paní Kotáskové jsme chtěli uspořádat velkolepou oslavu. Měli jsme pozvaného harmonikáře, paní Kotáskové měli přijít osobně poblahopřát zástupci obce a Kraje Vysočina. Bohužel zpřísnění opatření související s rozšířením COVID 19 na Jihlavsku nás donutilo změnit plány ohledně oslavy paní Kotáskové. Od 11. 7.2020 u nás v domově opět platí zákaz návštěv. Oslavy se tak bohužel nemohli zúčastnit ani příbuzní paní Kotáskové, se kterými byl domlouván termín oslavy tak, aby na ní mohli být, ani další pozvaní hosté. Oslava proběhla v komornějším duchu. Zúčastnil se jí pouze užší okruh uživatelů, se kterými paní Kotásková tráví čas na jídelně a na aktivizačních programech, a pracovníci domova.   

      I přesto se oslava vydařila. Gratulanti věnovali paní Kotáskové květiny, ale i speciální osobní dárky. Paní Kotásková dostala dort ve tvaru knihy, kde byla její fotografie a veršované přání k jejímu významnému jubileu. Další její fotografie tvořily číslici „100“ a byly zarámované do obrazu. Číslice 100 byla i na skleničce, kterou paní Kotásková také dostala na památku. Aktivizační pracovnice, Lenka Baková, si pro paní Kotáskovou připravila kulturní vložku v podobě ukázky scénického tance. Dalším překvapením pro paní Kotáskovou byla písnička s vlastním textem složená pro tento slavnostní den.

2.png

 

 

3.png

 

 

1.png