Drobečková navigace

O domově > Aktuality > ČERVEN 2018 - Vítězství ždíreckého týmu v krajském kole soutěže Morava Cup

ČERVEN 2018 - Vítězství ždíreckého týmu v krajském kole soutěže Morava CupKaždým rokem vyráží dva týmy hráčů z Domova Ždírec do Domova pro seniory Třebíč, Manželů Curieových na turnaj v pétanque, který je krajským kolem soutěže Morava Cup. Tento turnaj je pro uživatele očekávanou sportovní událostí, které předchází tréninková příprava. Podle toho, jak se uživatelům daří v této tréninkové přípravě, jsou vybráni ti, kteří budou náš domov na turnaji reprezentovat.

Letos se konal již devátý ročník této soutěže, na který se sjeli senioři ze šesti domovů pro seniory zřizovaných Krajem Vysočina, které sestavili devět hracích mužstev. Datum konání této soutěže bylo stanoveno na středu 13. června 2018. Ačkoliv v předchozích osmi ročnících soutěže se nestalo, že by v den konání soutěže pršelo, letos měli organizátoři na počasí smůlu. Na tento den meteorologové předpovídali chladné a deštivé počasí a jejich předpověď se bohužel naplnila. Po parných dnech se ochladilo a po celý den se objevovaly dešťové přeháňky. Pořadatele však toto nepříznivé počasí nezaskočilo. Plánovaný pétanque nahradili „suchou alternativou“- hraním „čáry“ v prostorách jídelny domova. Hrálo se speciálními žetony, které bylo třeba hodit co nejblíže k vyznačené čáře.

I když naši uživatelé byli připraveni na pétanque, tato změna je nevyvedla z míry. „Čára? To jsem hrál jako kluk ale s desetníky,“ hned si vybavil pan Josef, který reprezentoval jeden z našich týmů, pro které navrhnul přízvisko „Ždírec- Klokani.“ Po prvních hodech, které pro soutěžící byly zkušebními, kdy zjišťovali, jak je třeba žetony házet, byly hody našich uživatelů stále přesnější a taktičtější. Náš tým „Ždírec- Klokani“ byl ve své skupině natolik úspěšný, že postoupil do boje o medailové umístění. Našemu druhému mužstvu se dařilo méně, ze své skupiny nepostoupilo. To jim však náladu nezkazilo. Užívali si příjemné atmosféry turnaje, bohatého občerstvení a soustředěně sledovali boj našeho týmu „Ždírec – Klokani“ o medailové umístění. Ten byl i v těchto finálových soubojích úspěšný. Vyhrál 1. místo, a tak obhájil vítězství z loňského roku.

Do domova se tak naše družstvo „Ždírec- Klokani“ vracelo se zlatými medailemi na krku, diplomy, dárkovým košem a pozvánkou do Zlína na IX. Ročník Morava Cupu ve hře pétanque, kam si svým vítězstvím zajistilo postup.