Drobečková navigace

O domově > Aktuality > Aktuální dění v domově

Aktuální dění v domověV Domově je situace klidná.

 

Během tohoto týdne dojde k opětovnému testování pracovníku na COVID -19 a doufejme, že výsledky budou opět negativní.

 

Domov se bohužel dlouhodobě potýká s nedostatkem pracovníků v přímé péči. Několik pracovníků nám chybí stabilně, tři pracovníci čerpají v současné době OČR (v souvislosti s COVID -19). Za pracovníky na OČR máme náhradu v podobě 3 studentů, kteří nám vypomáhají formou dohody o provedení práce. Jedná se o studenty ze Střední zdravotnické školy Jihlava a z Vyšší odborné sociální školy Jihlava.

 

V souvislosti s přechodem na nový standard vysílání DVB-T2 zakoupil Domov během měsíce duben 48 ks televizorů. Ty budou vyměněny za stávající TV. Naši páni údržbáři postupně ladí programy a uživatelé budou mít nově i možnost sledovat nový televizní program ČT 3, který byl vytvořen speciálně pro seniory. Domov na zakoupení TV obdržel finanční podporu od svého zřizovatele, tj. Kraje Vysočina.

 

Máme velkou radost, že projekt „Ahoj babi“, do kterého jsme se zapojili je hojně využíván rodinami a přáteli našich uživatelů. Týdně se uskuteční cca 15 videohovorů, což nás těší. Díky daru v podobě 2 ks tabletů budou sociální pracovnice domova, které zajišťují videohovory, flexibilnější.

 

Vycházky uživatelů mimo areál domova nejsou zatím povoleny a tak využíváme hezkého počasí k procházkám do parku a zahrady.

 

I nadále neustává dobročinná pomoc od různých společností a firem, a tak bychom rádi poděkovali:

 Fy BEL Sýry Česko a. s., Želetava  – sýry pro pracovníky a uživatele

Fy NUTREND – produkty pro doplnění energie – pro pracovníky

Nakladatelství Albratros – knihy různých žánrů – pro uživatele

Nadace Charty 77 – 2 tablety zn. HUAWEI, které budou sloužit pro komunikaci uživatelů s rodinami

 

Tým Domova Ždírec

 

obrázek 1.jpg

 Foto: pracovníci s dárky (proteinové tyčinky) od fy Nutrend