Drobečková navigace

O domově > Aktuality > Aktuality

AktualityV minulém týdnu opět proběhlo testování všech pracovníků domova na přítomnost COVID -19 a opět s negativními výsledky. V testování budeme i nadále pokračovat a to ve 14 denních intervalech. I nadále pokračujeme v měření teploty jak u uživatelů (2x denně) tak pracovníků (1x denně) – všichni bez teplot.

Opět jsme zahájili provoz recepce, ale prozatím v omezeném režimu. Uživatelé a pracovníci domova si mohou zakoupit své oblíbené pochutiny v čase od 11:00 – 15:00 hodin. Jejich konzumace je povolena pouze mimo prostory recepce, abychom zabránili shlukování většího počtu lidí na jednom místě. Při návštěvě recepce musí všichni dodržovat nastavená hygienická opatření – mít zakrytá ústa a nos, dodržovat bezpečný odstup od ostatních a důkladně si umývat a dezinfikovat ruce.

Ve čtvrtek, 7. května 2020, zavítají do našeho domova herci z Horáckého divadla Jihlava se svým charitativním představením – výběr scének a písní ze hry „Škola, základ života“. Uživatelé a pracovníci domova budou moci jejich vystoupení sledovat z bezpečné vzdálenosti. Představení se odehraje na nádvoří domova. Kdo bude chtít, může sledovat z oken, popř. nabídneme doprovod na nádvoří. Představení je určeno i pro pracovníky domova jako poděkování za jejich práci v této nelehké době.

I letos jsme si ze Zoologické zahrady Jihlava přivezli 3 kozlíky. Uživatelé je tak mohou při svých procházkách po areálu domova navštívit a dát jim i něco dobrého – např. suchý chléb, trávu.

O projekt „Ahoj babi“ je neustále velký zájem. Pro zkvalitnění kontaktů s rodinami jsme prodloužili délku videohovorů na 30 minut. Původně si mohly rodiny rezervovat videohovor na 15 minut, ale praxe ukázala, že je tento čas nedostatečný.

Tým Domova Ždírec